Anonimowa ankieta Synodu parafialnego

Z całym Kościołem rozpoczęliśmy XVI Synod Biskupów Kościoła Powszechnego „Ku Kościołowi synodalnemu: komunia, uczestnictwo i misja”. 

Synod ten jest inny od wszystkich, ponieważ będzie zgromadzeniem nie tylko biskupów, ale jest drogą dla wszystkich wiernych. W tym Synodzie, zaangażowanie Ludu Bożego ma fundamentalne znaczenie. 

Potrzebne jest, abyśmy my sami uwierzyli, że Synod może coś zmienić, bo najczęściej, kiedy zaczynają się takie ważne wydarzenia, jak właśnie Synod, to największy opór jest zawarty w takiej tezie: «przecież od tego i tak nic się nie zmieni», to nic nie da,  czyli takie przekonanie, że sobie pogadają i wrócą do domów.  Jednak synod jest szansą i okazją, której nie można stracić.  

Dlatego wychodząc naprzeciw oczekiwaniom papieża, zapraszam wszystkie osoby mieszkające na terenie naszej parafii i nie tylko do wypełnienia ankiety, w której każdy będzie mógł się wypowiedzieć i podzielić swoim doświadczeniem życia w Kościele i spostrzeżeniami mogącymi pomóc w ożywieniu Kościoła jako wspólnoty.

Link do ankiety: ANKIETA

Spróbujmy zaufać tej drodze, poznać ją i na nią się otworzyć – jak mówił Ks. Prymas na otwarcie synodu.