Koncert chóru gospel w Bazylice

W sobotę 28 sierpnia po Mszy Św. godz. 18:00 w Bazylice Mniejszej w Chojnicach wystąpi Młodzieżowy Chór Juventus śpiewający muzykę gospel.

Młodzieżowy Chór Juventus to ludzie, których łączy wspólna pasja- muzyka. Kochają śpiewać, wielbić Boga i poprzez swój śpiew przybliżać ludzi do Niego! Chór działa przy parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Tczewie. Za oficjalną datę powstania uważa się 1963 r. Wtedy przed Bożym Narodzeniem zrodził się „Chór Młodzieżowy przy kościele pw. Stanisława Kostki” – nazwę zmieniono, gdy chórem zaopiekował się ówczesny wikary (a później wieloletni proboszcz) ks. Piotr Wysga, stało się to w 1972 roku. Od tamtej pory chór nosi nazwę „Juventus” (młodość). Dyryguje Joanna Klekowiecka, która jest absolwentką Dyrygentury Chóralnej na Akademii Muzycznej w Gdańsku oraz kilkukrotną laureatką Festiwalu Muzyki Gospel Camp Meeting Osiek.

„Gospel w drodze” to projekt ks. Zdzisława Ossowskiego – Prezesa Stowarzyszenia Muzyki Chrześcijańskiej Gospel oraz proboszcza parafii św. Rocha w Osieku. Organizatorzy pragną zachęcić do wspólnego chwalenia Boga, który jest źródłem miłości.

Wstęp wolny.

Organizatorzy: Parafia p.w. Ścięcia Św. Jana Chrzciciela w Chojnicach, Chojnickie Centrum Kultury

Zapraszamy!