OGŁOSZENIA 02. 06. 2024 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 02. 06. 2024 r.

 1. Od soboty 1 czerwca, zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe, czyli wspólną modlitwę litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Od poniedziałku do soboty z Mszą św. o godz. 18.00, w niedzielę, z Mszą św. o godz. 12.00.
 2. We wtorek po Mszy św. wieczornej spotkanie wspólnoty „Domownicy Boga”.
 3. Zapraszamy do uczestnictwa w Oktawie Bożego Ciała. Msza św. z procesją z Najświętszym Sakramentem wokół Bazyliki w łączności z Mszą św. wieczorną o godz. 18.00. Zapraszamy dziewczynki, które chciałyby sypać kwiaty podczas procesji.
 4. W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek miesiąca: a) w czwartek, w bazylice od godz. 9.00 do 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu, a od godz. 17.00 do 18.00 możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Po Mszy o godz. 18.00 spotkanie dla Róż Różańcowych oraz obowiązkowe spotkanie dla wszystkich kandydatów do bierzmowania; b) w piątek, w bazylice: od 17.00 do 18.00 spowiedź, o 18.00 Msza św. ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, przypominamy również, że tego dnia będziemy przeżywać uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa i tego dnia z racji uroczystości nie obowiązuje post.
 5. Za tydzień kolekta inwestycyjna przeznaczona na prace remontowe w naszej Bazylice. Bóg zapłać za każdą ofiarę, w tym te przekazane na konto parafialne i złożoną w biurze parafialnym.
 1. 17 czerwca odbędzie się Diecezjalne Spotkanie Młodych „Przystań – Warsztaty dla Duszy”
  w Pelplinie pt. „Słuchaj i Żyj”. Zapisy w zakrystii i biurze parafialnym, w szczególny sposób do tego wyjazdu jest zaproszona młodzieży przygotowująca się do sakramentu bierzmowania.
 2. W niedzielę 23 czerwca w Fosie Miejskiej odbędzie się festyn parafialny. Czeka nas wiele niespodzianek oraz atrakcji. Całość spotkania poprowadzi profesjonalny wodzirej, a gościem specjalnym będzie piosenkarka Magdalena Steczkowska. Podczas festynu będzie tzw. „fanciarnia”, gdzie będziemy losować poszczególne fanty. Zwracamy się z uprzejmą prośbą o włączenie się
  w przygotowanie nowych fantów, które można przynosić do zakrystii lub biura parafialnego. Nie przynosimy używanych rzeczy. Jednocześnie już dziś zapraszamy do wspólnego świętowania.
 3. Organizujemy kolonie w Ostrzycach na Kaszubach w terminie od 16 do 20 lipca koszt tych kolonii to 800 zł pozostała część zostanie opłacona przez parafię. Prosimy zgłaszać chętne osoby do ks. Karol. 
 4. W sobotę – po Mszy św. wieczornej zapraszamy do adoracji Najświętszego Sakramentu oraz do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Serdecznie dziękujemy Rycerzom Kolumba za posługę przed Najświętszym Sakramentem oraz za zamykanie kościoła po zakończonej adoracji.
 5. W tym roku obchodzimy 50 rocznicę śmierci ks. prałata Arkadiusza Lissa, Proboszcza Chojnic w latach 1947 -1974. W niedzielę 9 czerwca 2024 r. w Bazylice o godzinie 9.00 – Msza św. za ks. prałata; po Mszy św. będzie możliwość nabycia publikacji – wspomnień o ks. Dr Arkadiuszu Lissie. O godzinie 14.00 – Msza św. za księdza prałata z udziałem kapłanów związanych z księdzem prałatem lub Chojnicami. Następnie w podziemiach kościoła gimnazjalnego o godzina 15.00 – promocja publikacji – wspomnień o ks. prałacie Arkadiuszu Lissie i o godzinie 16.00 udamy się na cmentarz parafialny – gdzie wspólnie pomodlimy się przy grobie ks. prałata Arkadiusza Lissa.
 1. Jako wspólnota parafialna dziękujemy chłopcu z grupy pierwszokomunijnej, który za wiedzą rodziców i w ich obecności przekazał 500 zł. na odnawianie naczyń liturgicznych w naszej parafii. Bóg Zapłać. Dziękujemy również innym rodzinom, za wsparcie tej odnowy.  Jest więc nadzieja, iż możemy odnawiać dalsze kielichy. Serdeczne Bóg Zapłać.
 2. Jako współorganizatorzy corocznego festiwalu piosenki religijnej CREDO zapraszamy do udziału solistów, duety, zespoły wokalne. Festiwal odbędzie się 7 czerwca 2024 ( piątek) – godz. 10.30 – Amfiteatr-Fosa Miejska (w razie niepogody Bazylika Mniejsza w Chojnicach).
 3. Jest do nabycia „Pielgrzym”.
 4. W tym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Bogdan Osowski z ul. Piłsudskiego. Wieczyny odpoczynek racz mu dać Panie…

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *