OGŁOSZENIA 10. 03. 2024 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 10. 03. 2024 r.

 1. Aktualny numer naszej gazetki parafialnej jest wyłożony na balaskach. Zachęcamy do zapoznania się z jej treścią. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na jej druk.
 2. We wtorek po Mszy św. wieczornej spotkanie wspólnoty „Domownicy Boga”, zapraszamy osoby chętne, które chciałby dołączyć do naszej wspólnoty i pogłębić swoją wiarę.
 3. W Piątek – po zakończonej Mszy św. o godz. 8.30 w Bazylice droga krzyżowa dla dorosłych oraz o godz. 15.15 w Kościele Gimnazjalnym; O godz. 17.00 droga krzyżowa dla dzieci w Kościele Gimnazjalnym. Droga krzyżowa dla młodzieży o godzinie 19.00 w Kościele Gimnazjalnym. Tradycyjnie po DK dla młodzieży będzie zbiorka do puszek na kolonie dla dzieci z Żytomierza na Ukrainie (w tym roku też odbędą się w Białogórze od 12 czerwca). W niedzielę o godz. 15.00 zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
 4. Caritas Diecezji Pelplińskiej zachęca, aby całe rodziny i parafie zaangażowały się w akcję „Skarbonka miłosierdzia”. W tym roku nasza jałmużna wspiera remont i wyposażenie ochronki parafialnej dla dzieci w Gusap (diecezja Madang) w Papui Nowej Gwinei, gdzie posługę pełni pochodzący ze Skarszew ks. Michał Szulc (więcej informacji o projekcie na stronie Caritas Diecezji).
 5. W sobotę – po Mszy św. wieczornej zapraszamy do adoracji Najświętszego Sakramentu oraz do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.
 6. 11 marca, w 31 rocznicę ustanowienia naszej fary Bazyliką, o godz. 18.00, w naszej bazylice, Ks. Biskup Diecezjalny Ryszard Kasyna udzieli naszej młodzieży sakramentu bierzmowania.
 7. W środę po Mszy św. wieczornej odbędzie się comiesięczne spotkanie Rycerzy Kolumba oraz kolejna katecheza dla mężczyzn w Bazylice.
 8. Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na inwestycje w naszej parafii. Bóg zapłać za każdą ofiarę, w tym te przekazane na konto parafialne i złożoną w biurze parafialnym.
 9. Jest do nabycia nowy numer czasopisma diecezjalnego „Pielgrzym”.
 10. Jutro podczas całego dnia możemy w naszej Bazylice otrzymać odpust zupełny, ustanowiony ze względu na rocznice jej ustanowienia. Zapraszamy. Od tygodnia działa w naszej parafia internetowa księga intencji Mszalnych. Po wejściu na nasza stronę internetową: www.bazylikachojnice.pl i wybraniu ikony intencje, zostaniemy przekierowani do internetowej księgi intencji naszej parafii.  Tam możemy zamówić intencje do końca roku kalendarzowego. Dodatkowym udogodnieniem jest możliwość zarezerwowania Mszy św. w wolnym terminie (jeśli przy dacie i godzinie nie ma żadnej intencji). W tym celu należy wybrać przycisk „Zarezerwuj”. Zostaniemy przeniesieni do formularza obsługującego dany termin. Wpisujemy dane kontaktowe i dane rezerwowanej Intencji Mszalnej. Po przesłaniu wypełnionego formularza można też złożyć dowolną ofiarę za złożoną intencje. Zachęcamy do korzystanie z tej formy zamawiania intencji mszalnych.
 11. Organizujemy wyjazd na Dzień Młodzieży w Kościerzynie, który odbędzie się 24 marca. Wpisowe wynosi 20 zł. Pozostałe koszty pokrywa parafia.  Zachęcamy młodzież w sposób szczególny kandydatów do bierzmowania. Zgłoszenia przyjmują ks. Dominik i ks. Karol.
 12. W dniach od 24 do 29 czerwca organizujemy kolonie parafialne dla dzieci i młodzieży do Krakowa.
  W programie kolonii min. zwiedzanie Krakowa, Wieliczki, Wadowic, Łagiewnik, i cały dzień
  w Enerdzylandii. Koszt kolonii to 1600 zł.  Zapraszamy dzieci i młodzież od 4 do 8 klasy szkoły podstawowej. Zapisy u ks. Karola ilość miejsc ograniczona.
 13. Siostry franciszkanki serdecznie zapraszają 15 marca (tj. piątek) o godz. 16.00 na Mszę św. i Drogę Krzyżową do kaplicy NSPJ w starym szpitalu. Modlimy się o rozpoczęcie procesu beatyfikacyjnego s. Adelgund Tumińskiej, która oddała swoje życie ratując 3 Chojniczanki przed radzieckimi żołnierzami.
 14.  W piątek Mszą świętą o godz. 20.00 w kościele Matki Bożej Królowej Polski rozpocznie się Ekstremalna Droga Krzyżowa. Można wybrać jedną z dwóch tras – do Wiela (42 km) lub do Zamartego (23 km). Po Mszy świętej – tych, którzy nie wezmą udziału w Drodze Krzyżowej – zapraszamy na całonocną adorację Najświętszego Sakramentu. Zapisy na EDK: www.edk.org.pl
 15. W tym tygodniu odszedł do wieczności: śp. Andrzej Czerwiński, lat 68 z ul Batorego, śp. Grażyna Homa, lat 70 z ul. Piłsudskiego, Leszek Babinski, lat 63 z ul Młodzieżowej, Zdzisława Czapiewska, lat. 94 z ul. Piłsudskiego, śp. Celina Gwizdała, l. 73 z ul. Broniewskiego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *