Ogłoszenia 03.09.2023 r.

 1. Za tydzień kolekta inwestycyjna przeznaczona na pokrycie kosztów zakończonych prac remontowych w naszej bazylice. Bóg zapłać za każdą ofiarę, w tym te przekazane na konto parafialne i złożoną w biurze parafialnym.
 2. We wtorek po Mszy św. wieczornej spotkanie wspólnoty „Domownicy Boga”.
 3. W każdą środę zapraszamy na nowennę do MB Nieustającej Pomocy po Mszy świętej o godz. 8:30 oraz Nowennę do MB Pocieszenia po Mszy świętej o godz. 18:00.  
 4. Tradycyjnie zapraszamy wszystkie dzieci na niedzielną Mszę św. z kazaniem dla dzieci o godz. 10.30 do Bazyliki. Każde dziecko po Mszy św. otrzyma książeczkę, gdzie będzie mogło wklejać obrazki związane z Ewangelią. Obrazki będą rozdawane co niedzielę po Mszy św. o godz. 10.30.
 5. Zapraszamy na spotkania dla małżeństw pt. „Wieczory dla Małżonków”, które pozwolą małżonkom zgłębić istotne tematy związane z tworzeniem dobrych
  i pięknych relacji małżeńskich. Spotkania będą się odbywać cyklicznie w pierwszy czwartek miesiąca w „Klubie pod Budą” w gmachu Zespołu Szkół w Chojnicach
  o godz. 19.00, wejście od parkingu przy Placu Emsdetten. Spotkania te, będą prowadzone w formie randki małżeńskiej przez członków „Zespołu Dobry Początek”. Zaproszenie jest skierowane do wszystkich małżeństw, a w szczególny sposób do małżeństw, które przeżywały „Weekend dla Narzeczonych” w ramach przygotowania się do małżeństwa. Zapisy pod numerem telefon: 795-625-445 u ks. Dominika.
 6. Rozpoczynamy przygotowania dla kolejnego rocznika do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania, przygotowania są dedykowane dla kandydatów z klasy VIII szkoły podstawowej lub starszych. Formularz zgłoszeniowy można zabrać z zakrystii po Mszy Świętej. Po wypełnieniu prosimy, aby kandydat z rodzicem złożył go w biurze parafialnym do 15 września.
 7. Kandydatów do bierzmowania, którzy ukończyli 8 klasę szkoły podstawowej zapraszamy z indeksami w piątek 8 IX na msze świętą o godz. 18:00 w celu zaliczenia pierwszego roku formacji. Obecność obowiązkowa.
 8. Zapraszamy do adoracji Najświętszego Sakramentu, która jest w każdą sobotę. Rozpoczyna się zaraz po Mszy św. wieczornej i trwa ok. godziny. Podczas tej modlitwy jest obecny w konfesjonale kapłan, u którego można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania. Niech ten czas będzie dla nas przygotowaniem do przeżywania niedzieli.
 9.  Tegoroczna Msza św. w intencji pomordowanych w „Dolinie Śmierci” ze względu na prace archeologiczne i ekshumacyjne będzie sprawowana w kościele Chrystusa Miłosiernego w Chojnicach, 4 września o g. 17.00, pod przewodnictwem ks. biskupa Arkadiusza Okroja.
 10. W tym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Janusz Czepek, śp. Wanda Kosek, Śp. Władysław Homernik. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *