OGŁOSZENIA 03. 12. 2023 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 3. 12. 2023 r.
(I NIEDZIELA ADWENTU)
Aktualny numer naszej gazetki parafialnej jest wyłożony na balaskach. Zachęcamy do zapoznania się z jej treścią. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na jej druk.
We wtorek po Mszy św. wieczornej spotkanie wspólnoty „Domownicy Boga”, zapraszamy osoby chętne, które chciałby dołączyć do naszej wspólnoty i pogłębić swoją wiarę.
W każdą środę zapraszamy na nowennę do MB Nieustającej Pomocy po Mszy świętej o godz. 8:30 oraz Nowennę do MB Pocieszenia po Mszy świętej o godz. 18:00.
Zapraszamy wszystkie małżeństwa na „Wieczór dla Małżonków” w czwartek 14 grudnia o godz. 19.00 do podziemi kościoła Gimnazjalnego.
Zapraszamy do adoracji Najświętszego Sakramentu, która jest w każdą sobotę w kościele Gimnazjalnym. Rozpoczyna się zaraz po Mszy św. wieczornej i trwa ok. godziny. Podczas tej modlitwy jest obecny w konfesjonale kapłan, u którego można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania. Niech ten czas będzie dla nas przygotowaniem do przeżywania niedzieli.
Rozpoczęliśmy Adwent i nowy rok liturgiczny. Roraty będą odprawiane tradycyjnie od poniedziałku do soboty o godz. 6.00, natomiast dzieci i młodzież zapraszamy na Mszę św. z kazaniem adwentowym i lampionami o godz. 18.00 od poniedziałku do piątku.
Od dziś zapraszamy do wsparcia akcji „Paczuszka dla Maluszka”. Co zrobić żeby pomóc? To bardzo proste w okresie od 3 – 22 grudnia 2023r. z choinki która stoi przy ambonie w Bazylice zabierasz bombkę na której wypisane są najbardziej potrzebne artykuły higieniczne. Jeśli masz taką możliwość kup to co jest na liście albo jakąś wybraną przez siebie rzecz. Następnie zapakuj paczuszkę i przynieś do zakrystii. My na koniec przekażemy wszystkie paczki do wybranego przez nasz Ośrodka w Sierakowicach.
W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca, tego dnia w bazylice od godz. 9.00 do 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu, a od godz. 17.00 do 18.00 możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Po Mszy o godz. 18.00 spotkanie dla Róż Różańcowych.
W piątek 8 grudnia w Uroczystość NPNMP o godz. 10.00 w Bazylice, zostanie odprawiona uroczysta Msza św. z racji patronalnego święta Zespołu Szkół Katolickich w Chojnicach pod przewodnictwem Ks. Biskupa Diecezjalnego Ryszarda Kasyny. Natomiast od godz. 12.00 do 13.00 w godzinie łaski zapraszamy na modlitwę do kościoła Gimnazjalnego, w tym czasie będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania, a o godz. 13.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji osób przybyłych na modlitwę.
Stowarzyszenie Rodziny Kolpinga, dzisiaj po Mszach św. rozprowadza własnoręcznie wykonane wieńce adwentowe, a jednocześnie Stowarzyszenie zaprasza do włączenie się w akcję „Napełnij worek św. Mikołaja dla Seniora”, która potrwa do 17 grudnia. Artykuły spożywcze możemy przynosić do obu zakrystii.
W II niedzielę adwentu na Mszy św. o godz. 10.30 odbędzie się uroczysty obrzęd przyjęcia nowych ministrantów, natomiast w III niedzielę adwentu na Mszy św. o godz. 10.30 odbędzie się uroczyste błogosławieństwo wprowadzające w posługę liturgiczną starszych ministrantów. Na obie uroczystości zapraszamy rodziców wraz z rodzinami naszych ministrantów.
Składamy Serdeczne Bóg zapłać z ofiary składane na renowację organów w bazylice. Jednocześnie przypominamy, iż wpłacając ofiary na konto możemy to wykorzystać przy rocznym rozliczeniu z Urzędem Skarbowym, jako darowiznę na cele kultu religijnego.
W przyszłą niedzielę, kolekta przeznaczona na inwestycje na rzecz naszej Bazyliki.
Pan organista roznosi opłatki wigilijne do naszych domów. Plan ulic na najbliższy tydzień został umieszczony na tablicy ogłoszeń.
 W najbliższy piątek o godz. 17.00 odbędzie się pogrzeb dzieci nienarodzonych w kościele Gimnazjalnym.
 W zakrystii można nabyć świece wigilijne – małe 10 zł, duże 20 zł.
Przypominamy, iż w zakrystii możemy również nabyć wodę święconą w buteleczkach.
Jest do nabycia „Pielgrzym”.
W tym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Marek Ostrycharz z ul. Młyńskiej, śp. Marek Janowski z Pl. Jagiellońskiego. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…
 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *