OGŁOSZENIA 05. 11. 2023 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 5. 11. 2023 r.
 
1.      Aktualny numer naszej gazetki parafialnej jest wyłożony na balaskach. Zachęcamy do zapoznania się z jej treścią. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na jej druk.
2.      Przypominamy, że od 1 listopada Msza św. wieczorna jest odprawiana w Kościele Gimnazjalnym.
3.      W poniedziałek 6 listopada o godz. 18.00 zapraszamy na Mszę św. zbiorową za naszych bliskich zmarłych.
4.      We wtorek 7 listopada o godzinie 18.00 zostanie odprawiona Msza św. za Braci Kurkowych z Chojnic w Kościele Gimnazjalnym.
5.      We wtorek po Mszy św. wieczornej spotkanie wspólnoty „Domownicy Boga”, zapraszamy osoby chętne, które chciałby dołączyć do naszej wspólnoty i pogłębić swoją wiarę.
6.      W każdą środę zapraszamy na nowennę do MB Nieustającej Pomocy po Mszy świętej o godz. 8:30 oraz Nowennę do MB Pocieszenia po Mszy świętej o godz. 18:00. 
7.      W środę 8 listopada Rycerze Kolumba zapraszają Panów na katechezę dla mężczyzn o godz. 19.00 do Kościoła Gimnazjalnego.
8.      W sobotę 11 listopada o godzinie 12.00 zostanie odprawiona Msza św. za Ojczyznę w Bazylice.
9.      Zapraszamy do adoracji Najświętszego Sakramentu, która jest w każdą sobotę w Kościele Gimnzajlanym. Rozpoczyna się zaraz po Mszy św. wieczornej i trwa ok. godziny. Podczas tej modlitwy jest obecny w konfesjonale kapłan, u którego można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania. Niech ten czas będzie dla nas przygotowaniem do przeżywania niedzieli.
10.  W niedzielę 12 listopada odbędzie się zbiórka do puszek na rzecz Stowarzyszenia ,,Pomoc Kościołowi w potrzebie.
11.  Za tydzień kolekta inwestycyjna na rzecz naszej Bazyliki.
12.  Składamy serdeczne Bóg Zapłać za wpłacane ofiary na zakończony częściowy remont naszych organów w Bazylice.  Dziękujemy 5 osobom, które wpłaciły ofiary na ten cel, razem to kwota 1060 zł, a całkowity koszt renowacji organów, to 20 tys. zł. Jednocześnie przypominamy, iż wpłacając ofiary na konto możemy to wykorzystać przy rocznym rozliczeniu z Urzędem Skarbowym, jako darowiznę na cele kultu religijnego.
13.  Do 8 listopada możemy jeszcze uzyskać odpust zupełny za zmarłych pod zwykłymi warunkami.
14.  Jest do nabycia pielgrzym.
15.  Po Mszy św. można nabyć kalendarze ścienne na rok 2024, duże w cenie 15 zł, a pozostałe po 10 zł.
16.  W tym tygodniu odszedł do wieczności: śp. Sebastian Jeżewski z ul. Piłsudskiego. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *