OGŁOSZENIA 07. 04. 2024 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 07. 04. 2024 r.

 1. Aktualny numer naszej gazetki parafialnej jest wyłożony na balaskach. Zachęcamy
  do zapoznania się z jej treścią. Serdecznie Bóg zapłać za ofiary składane na jej druk.
 2. Przeżywamy dzisiaj święto Bożego Miłosierdzia, dlatego zapraszamy o godz. 15.00 do bazyliki, na nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.
 3. Jutro Uroczystość Zwiastowania NMP i będziemy przeżywać doroczny odpust w kościele Gimnazjalnym. Zapraszamy na sumę odpustową o godz. 18.00 do kościoła Gimnazjalnego, którą odprawi O. Urban franciszkanin, kapelan sióstr franciszkanek z Orlika. Uroczystości rozpoczną się o godz. 16.00 w kościele MBKP. W programie prelekcja prof. Marcina Okroja z Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego pt. „Ochrona ludzkiego życia – od poczęcia czy od uznania?”; nabożeństwo przebłagalne z duchową adopcją dziecka poczętego; przemarsz ulicami Chojnic; uroczysta Msza święta w kościele Zwiastowania NMP (kościół gimnazjalny).
 4. We wtorek po Mszy św. wieczornej spotkanie osób chcących pogłębić swoją relację z Bogiem na wspólnocie „Domownicy Boga”.
 5. W środę po wieczornej Mszy św. zapraszamy na kolejną katechezę dla mężczyzn z adoracją Najświętszego Sakramentu. 
 6. W środę (10 kwietnia) o godz. 18.00 w kościele pw. Św. Jadwigi Królowej w Chojnicach odbędzie się Msza św. w intencji Ojczyzny, pokoju, pomordowanych w zbrodni katyńskiej oraz ofiar katastrofy smoleńskiej. Uroczystość zakończy Apel Poległych z udziałem żołnierzy 34 Chojnickiego Batalionu Radiotechnicznego .
 7. Za tydzień kolekta inwestycyjna przeznaczona na prace remontowe w naszej bazylice. Bóg zapłać za każdą ofiarę, w tym te przekazane na konto parafialne i złożoną w biurze parafialnym.
 8. W Tygodniu Biblijnym (od 14 do 21 kwietnia) Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnicach organizuje Maraton Biblijny. Pismo Święte będzie czytane w Czytelni MBP, na głos, od poniedziałku do piątku w godzinach od godziny 7 rano do 17:00 i w sobotę od 10:00 do 14:00. Gorąco zachęcamy do włączenia się w tę akcję grupy parafialne oraz osoby indywidualne. Zgłoszenia prosimy przekazywać telefonicznie pod numerem 52 397 28 07.
 9. W piątek o 17:00 w kościele Gimnazjalnym odbędzie się pogrzeb dzieci nienarodzonych.
 10. W tym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Rajmund Wysocki z ul. Swarożyca, śp. Urszula Urowska z ul. Angowickiej. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *