Ogłoszenia 08.10.2023 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 08. 10. 2023 r.

 1. Aktualny numer naszej gazetki parafialnej jest wyłożony na balaskach. Zachęcamy do zapoznania się z jej treścią. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na jej druk.
 2. Dzisiaj kolekta inwestycyjna przeznaczona na pokrycie kosztów zakończonych prac remontowych w naszej bazylice. Bóg zapłać za każdą ofiarę, w tym te przekazane na konto parafialne i złożoną w biurze parafialnym.
 3. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Dzień Papieski pod hasłem: „Cywilizacja życia”. W Dniu Papieskiem zbiórka ofiar do puszek na Fundację Nowego Tysiąclecia. Bóg zapłać za składane ofiary.
 4. W piątek 13 października o godz. 20:00 zapraszamy do Bazyliki na ostatnie w tym roku nabożeństwo Fatimskie.
 5. Od kilku dni w Watykanie, aż do 29 października trwa poprzedzony rekolekcjami Synod Biskupów. Obejmuje on 370 delegatów z całego świata. Temat spotkania to ,,Ku Kościołowi synodalnemu: komunia, uczestnictwo i misja”. Dla dobra wspólnoty Kościoła, którą wszyscy tworzymy, otoczmy to spotkanie modlitwą o Dary Ducha Świętego. 
 6. W dniach 27-28 października odbędą się rekolekcje ewangelizacyjne GPS dla kandydatów do bierzmowania z I rocznika (tj. 8 klasa SP) oraz dla tych osób, które są w II roku formacji, a nie uczestniczyły w rekolekcjach w zeszłym roku (tj. I klasa Szkoły Ponadpodstawowej). Rekolekcje będą się odbywać przy parafii Matki Bożej Fatimskiej w Chojnicach w piątek od godz. 17.00 do 19.00, a w sobotę od 9.00 do 15.30. Zgody rodziców na uczestnictwo w rekolekcjach prosimy dostarczyć do zakrystii lub biura parafialnego do niedzieli 15 października. Osoby, które nie odebrały zgody, mogą to uczynić po każdej Mszy św. w zakrystii.
 7. We wtorek po Mszy św. wieczornej spotkanie wspólnoty „Domownicy Boga”, zapraszamy osoby chętne, które chciałby dołączyć do naszej wspólnoty i pogłębić swoją wiarę.
 8. W każdą środę zapraszamy na nowennę do MB Nieustającej Pomocy po Mszy świętej o godz. 8:30 oraz Nowennę do MB Pocieszenia po Mszy świętej o godz. 18:00.  
 9. W środę 11 października o 19:00 zapraszamy do bazyliki na katechezę dla mężczyzn.
 10. Zapraszamy do adoracji Najświętszego Sakramentu, która jest w każdą sobotę. Rozpoczyna się zaraz po Mszy św. wieczornej i trwa ok. godziny. Podczas tej modlitwy jest obecny w konfesjonale kapłan, u którego można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania. Niech ten czas będzie dla nas przygotowaniem do przeżywania niedzieli.
 11. W następną niedzielę gościć będziemy przedstawicieli trzeciego zakonu paulistów, którzy zaproponują nam Ewangelie na każdy dzień 2024 r. Można je będzie nabyć po każdej Mszy Świętej w cenie 15 zł. Będą także dostępne egzemplarze z większym drukiem po 30 zł Mamy nadzieję, że taka akcja przyczyni się do częstszego sięgania po Ewangelię i życia Słowem
  Bożym na co dzień.
 12. Trwa miesiąc październik, jest to miesiąc szczególnej modlitwy różańcowej. Zapraszamy do Bazyliki na nabożeństwa różańcowe: dorosłych i młodzież w dni powszednie o godz. 17.30, a w niedziele o godz. 18.30. Dzieci natomiast, zapraszamy na różaniec od poniedziałku do piątku o godz. 16.45. W tym tygodniu różaniec dla dorosłych i młodzieży poprowadzą następujące grupy: dziś w niedzielę Domowy Kościół,  w poniedziałek Boża Paczka , we wtorek  Domownicy Boga , w środę Rycerze Kolumba, w czwartek róże różańcowe, w piątek Ministranci w sobotę Szafarze,  w przyszłą niedzielę Domowy Kościół.
 13. Zapraszamy na koncert zespołu „3+1”, który się odbędzie 15 października 2023 r. o godz. 17.00
  w Bazylice z okazji dnia papieskiego pt. „Miłosierdzie Boże na wieki wychwalać będę”.
  W repertuarze utwory o Bożym miłosierdziu oparte na fragmentach z Dzienniczka św. Faustyny.
 14. Towarzystwo Przyjaciół Hospicjum informuje, iż 15, 22 oraz 29 października po każdej Mszy św. przeprowadzona zostanie Akcja „Znicz”. Będzie można nabyć znicze rozprowadzane przez wolontariuszy Towarzystwa Przyjaciół Hospicjum. Dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie na funkcjonowanie Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego i Hospicjum Aniołowo. W imieniu Pacjentów dziękujemy za każdą formę wsparcia
 15. Jest do nabycia „Pielgrzym”.
 16. W piątek 13 w kościele gimnazjalnym o godz. 17:00 pogrzeb dzieci nienarodzonych.
 17.  W tym tygodniu odszedł do wieczności: śp. Dariusz Toda z ul. Prochowej. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *