OGŁOSZENIA 09. 06. 2024 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 09. 06. 2024 r.

 1. Aktualny numer naszej gazetki parafialnej jest wyłożony na balaskach. Zachęcamy
  do zapoznania się z jej treścią. Serdecznie Bóg zapłać za ofiary składane na jej druk.
 2. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe, czyli wspólną modlitwę litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Od poniedziałku do soboty z Mszą św. o godz. 18.00, w niedzielę, z Mszą św. o godz. 12.00.
 3. We wtorek po Mszy św. wieczornej spotkanie wspólnoty „Domownicy Boga”.
 4. Dziękujemy wszystkim za uczestnictwo w Oktawie Bożego Ciała, a w szczególnym sposób osobom, które zaangażowały się w oprawę liturgiczną procesji eucharystycznej.
 5. Franciszkanie Maryi i Domownicy Boga zapraszają na różaniec za miasto, rodziny, kapłanów, w środę  o godz.17.30 do Bazyliki.
 6. W środę zapraszamy na „Katechezę dla Mężczyzn” z krótką adoracją Najświętszego Sakramentu, a następnie na spotkanie organizacyjne dla Rycerzy Kolumba i kandydatów na rycerza, które odbędzie się w plebanii.
 7. Dzisiaj kolekta inwestycyjna przeznaczona na prace remontowe w naszej Bazylice. Bóg zapłać za każdą ofiarę, w tym te przekazane na konto parafialne i złożoną w biurze parafialnym.
 1. 17 czerwca odbędzie się Diecezjalne Spotkanie Młodych „Przystań – Warsztaty dla Duszy”
  w Pelplinie pt. „Słuchaj i Żyj”. Zapisy w zakrystii i biurze parafialnym, w szczególny sposób do tego wyjazdu jest zaproszona młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania dla której wyjazd jest obowiązkowy w ramach formacji przygotowania do bierzmowania.
 2. W niedzielę 23 czerwca w Fosie Miejskiej odbędzie się festyn parafialny. Czeka nas wiele niespodzianek oraz atrakcji. Całość spotkania poprowadzi profesjonalny wodzirej, a gościem specjalnym będzie piosenkarka Magdalena Steczkowska. Podczas festynu będzie tzw. „fanciarnia”, gdzie będziemy losować poszczególne fanty. Zwracamy się z uprzejmą prośbą o włączenie się
  w przygotowanie nowych fantów, które można przynosić do zakrystii lub biura parafialnego. Nie przynosimy używanych rzeczy. Jednocześnie już dziś zapraszamy do wspólnego świętowania.
 3. Organizujemy kolonie w Ostrzycach na Kaszubach w terminie od 16 do 20 lipca koszt tych kolonii to 800 zł pozostała część zostanie opłacona przez parafię. Prosimy zgłaszać chętne osoby do ks. Karol. 
 4. Dzisiaj obchodzimy 50 rocznicę śmierci ks. prałata Arkadiusza Lissa, Proboszcza Chojnic w latach 1947 -1974. Dzisiaj w Bazylice o godzinie 9.00 – Msza św. za ks. prałata; po Mszy św. będzie możliwość nabycia publikacji – wspomnień o ks. Dr Arkadiuszu Lissie. O godzinie 14.00 – Msza św. za księdza prałata z udziałem kapłanów związanych z księdzem prałatem lub Chojnicami. Następnie w podziemiach kościoła gimnazjalnego o godzina 15.00 – promocja publikacji – wspomnień o ks. prałacie Arkadiuszu Lissie i o godzinie 16.00 udamy się na cmentarz parafialny – gdzie wspólnie pomodlimy się przy grobie ks. prałata Arkadiusza Lissa.
 5. W piątek o godz.17.00 w Kościele Gimnazjalnym, odbędzie się pogrzeb dzieci zmarłych przed narodzeniem,
 6. W sobotę 15 czerwca o godz. 16.30 zapraszamy na Mszę św. o rozpoczęcie procesu beatyfikacyjnego s. Adelgund Tumińskiej do kaplicy NSPJ przy starym szpitalu. Poprzedzań ją będzie o 16.00 różaniec odmawiany we wszystkich intencjach zanoszonych za wstawiennictwem s. Adelgund.
 7. Również w sobotę o godz. 12:00 zapraszamy na Msze św. do Bazyliki na poświęcenie sztandaru Zrzeszenia Kaszubko Pomorskiego oddział Chojnice.
 8. W Święto Matki Bożej Nieustającej Pomocy, 27 czerwca 2024 roku rozpoczniemy peregrynację obrazu Matki Bożej Nieustającej Pomocy w naszej parafii. Maryja zawita do naszych domów, aby zjednoczyć nas w modlitwie. Ikonie towarzyszyć będzie modlitewnik, który posłuży pomocą w czasie modlitwy, czuwania i adorowania Matki Bożej. W naszej Parafii peregrynować będą cztery kopie cudownego Obrazu, które poświęcił 11 marca w czasie Mszy Świętej o godz.18.00 biskup diecezjalny Ryszard Kasyna. Cztery pierwsze Rodziny z poszczególnych rejonów peregrynacji przejmą obrazy do swoich domów. Peregrynację poprzedzą rekolekcje parafialne, które poprowadzi redemptorysta o. Antoni Paździorko.
 9. Jest do nabycia nowy numer diecezjalnego czasopisma „Pielgrzym”.
 10. W tym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Paweł Orlikowski i śp. Maria Zbrzeźniak. Wieczyny odpoczynek racz im dać Panie…

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *