Ogłoszenia 1.01.2023 r.

1. Aktualny numer naszej gazetki parafialnej jest wyłożony na balaskach. Zachęcamy do zapoznania się z jej treścią. Serdecznie Bóg zapłać za ofiary składane na jej druk.

2. Serdecznie dziękujemy tym wszystkim, którzy brali udział w tegorocznych Roratach oraz tym, którzy zaangażowali się w przygotowanie tegorocznych śniadań dla dzieci podczas adwentu zarówno w sposób fizyczny, jak  i materialny.  Dziękujemy tym wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania paczek dla osób starszych i samotnych pod hasłem „Napełnij Worek Św. Mikołaja”. Bardzo dziękujemy naszym Parafianom, Siostrom Franciszkankom, Panom Kościelnym  za przygotowanie wystroju Bożonarodzeniowego naszych kościołów.

3. Przypominamy, że msza św. o godz. 7.00 sprawowana jest w kościele gimnazjalnym do Środy popielcowej.

4. We wtorek po Mszy św. wieczornej spotkanie Domowników Boga.

5. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca:
a) w czwartek:

od godz. 9.00 do 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu, a od godz. 17.00 do 18.00 możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania – w piątek nie będzie standardowej spowiedzi pierwszo piątkowej. Po Mszy o godz. 18.00 spotkanie dla Róż Różańcowych;

b) w sobotę:
o 7.30 różaniec, o 8.00 Msza św. ku czci Niepokalanego Serca NMP; nabożeństwo pierwszo sobotnie po Mszy św. o godz. 8.00; od godz. 9.00 odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną.

6. W I –wszy piątek przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego, tzw. Trzech Króli, tego dnia Msze św. wg porządku niedzielnego. Po mszy św. można zabrać ze sobą poświęconą kredę i nakreślić nad progiem drzwi napis C+M+B 2023 (Niech Chrystysus Błogosławi tym domownikom w nowym 2023 roku). Zachęcamy do przyjęcia tego dnia Komunii Świętej z okazji Pierwszego Piątku Miesiąca.
Po przerwie wraca na ulice naszego miasta Orszak Trzech Króli tym razem pod hasłem „Niechaj prowadzi nas gwiazda” zapraszamy na plac Emsdetten na godzinę 13:00.
Tego dnia zapraszamy również do Bazyliki na godz. 15.30 na Nabożeństwo przy żłóbku, śpiewanie kolęd oraz jasełka.

7. Za tydzień kolekta inwestycyjna przeznaczona na pokrycie kosztów zakończonych prac remontowych w naszej bazylice. Bóg zapłać za każdą ofiarę, w tym te przekazane na konto parafialne i złożoną w biurze parafialnym.

8. Trwa czas wizyt duszpasterskich zwanych kolędami. Jako duszpasterze pragniemy odwiedzić Was, drodzy Parafianie, aby poprzez wspólną modlitwę dziękować Panu Bogu ze otrzymane łaski i prosić o dalsze błogosławieństwo na 2023 rok. W soboty kolędowanie będziemy rozpoczynali o godz. 14.00, w niedziele o 15.00, w pozostałe dni tygodnia o godz. 15.30. W razie potrzeby z zakrystii obu kościołów można zabrać ze sobą wodę święconą. Składamy serdeczne  Bóg Zapłać, za ofiary składane  na nasze instalacje w Bazylice, podczas odwiedzin duszpasterskich. Bóg Zapłać.

W razie niemożności przyjęcia „Kolędy” w wyznaczonym terminie, prosimy o kontakt telefoniczny z ks. Szymonem Gwardzikiem (tel. 667-225-312) w celu ustalenia dogodnego terminu. Plan kolęd został także umieszczony w gablocie ogłoszeń i stronie parafii.

9. Jest do nabycia „Pielgrzym”.

10. W tym tygodniu odeszła do wieczności: śp. Krystyna Wysocka, lat 83, z ul. Broniewskiego, śp. Ewa Pałubicka, lat 65, z ul. Lichnowskiej, śp. Alfons Zwiefka, lat 73, z ul. Dworcowej, śp. Stefan Kononowicz, lat. 73, z ul. Batorego. Wieczny odpoczynek…