Ogłoszenia 10.09.2023 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 10. 09. 2023 r.

 1. Aktualny numer naszej gazetki parafialnej jest wyłożony na balaskach. Zachęcamy do zapoznania się z jej treścią. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na jej druk.
 2. Dzisiaj kolekta inwestycyjna przeznaczona na pokrycie kosztów zakończonych prac remontowych w naszej bazylice. Bóg zapłać za każdą ofiarę, w tym te przekazane na konto parafialne i złożoną w biurze parafialnym.
 3. We wtorek po Mszy św. wieczornej spotkanie wspólnoty „Domownicy Boga”, zapraszamy osoby chętne, które chciałby dołączyć do naszej wspólnoty i pogłębić swoją wiarę.
 4. W każdą środę zapraszamy na nowennę do MB Nieustającej Pomocy po Mszy świętej o godz. 8:30 oraz Nowennę do MB Pocieszenia po Mszy świętej o godz. 18:00.  
 5. Tradycyjnie zapraszamy wszystkie dzieci na niedzielną Mszę św. z kazaniem dla dzieci o godz. 10.30 do Bazyliki. Każde dziecko po Mszy św. otrzyma książeczkę, gdzie będzie mogło wklejać obrazki związane z Ewangelią. Obrazki będą rozdawane co niedzielę po Mszy św. o godz. 10.30.
 6. Rozpoczynamy przygotowania dla kolejnego rocznika do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania, przygotowania są dedykowane dla kandydatów z klasy VIII szkoły podstawowej lub starszych. Formularz zgłoszeniowy można zabrać z zakrystii po Mszy Świętej. Po wypełnieniu prosimy, aby kandydat z rodzicem złożył go w biurze parafialnym do 15 września.
 7. Z okazji rozpoczynającego się nowego roku bratniego bractwa Rycerzy Kolumba – serdecznie zapraszamy wszystkich Panów na cykl  comiesięcznych, męskich katechez. Pierwsza już 13 września  (środa) – o godz. 19:00, w Bazylice. Katechezy będą połączone z modlitwą i adoracją.
 8. Za tydzień w niedzielę 17 września br. spotkanie rodziców dzieci klas trzecich, które w tym roku szkolnym rozpoczynają przygotowanie do 2 sakramentów, pokuty i pojednania oraz Eucharystii z naszej parafii. Dzieci chodzące do szkoły nr 1 i 3 otrzymają w tym tygodniu w szkole deklaracje dla rodziców. Pozostałych rodziców z innych szkół, prosimy, by wspomniane deklaracje odebrali z biura parafialnego. Prosimy, by rodzice przynieśli wypełnione deklaracje na spotkanie, które będzie miało miejsce za tydzień, po Mszy św. o godzinie 14.00.
 9. Zapraszamy w przyszłą niedzielę do udziału w V Pielgrzymce Rowerowej z Chojnic do Piaseczna k. Gniewa. Rozpoczęcie o godz. 4.00 przed kościołam Matki Bożej Królowej Polski w Chojnicach. W programie nawiedzenie sanktuarium Matki Bożej Królowej Pomorza i Matki Jedności, Msza święta odpustowa przy Studzience, obiad w Skórczu. Łączny dystans: 200 km. Powrót wieczorem.
 10.  Zapraszamy do adoracji Najświętszego Sakramentu, która jest w każdą sobotę. Rozpoczyna się zaraz po Mszy św. wieczornej i trwa ok. godziny. Podczas tej modlitwy jest obecny w konfesjonale kapłan, u którego można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania. Niech ten czas będzie dla nas przygotowaniem do przeżywania niedzieli.
 11.  7 października 2023 r. we wspomnienie Matki Bożej Różańcowej, w bazylice katedralnej w Pelplinie odbędzie się Diecezjalny Kongres Żywego Różańca. Do udziału zapraszamy moderatorów parafialnych, zelatorów i członków róż różańcowych oraz wszystkich, którzy pragną wspólnie dziękować za Dzieło Żywego Różańca i modlić się za wstawiennictwem Matki Bożej w powierzonych intencjach, zwłaszcza w intencji pokoju. Zapisy w biurze parafialnym do 20. 09. 2023 r. na wspólny wyjazd.
 12.  Osoby, które planują zawrzeć małżeństwo sakramentalne w roku przyszłym, proszone są, aby do końca września zgłosiły się do biura parafialnego w celu omówienia przygotowania do ślubu. Zachęcamy narzeczonych, żeby uczestniczyli w jesiennych terminach Weekendów dla narzeczonych oraz Spotkań dla narzeczonych, również jeżeli ślub jest zaplanowany na lato.
 13.  Dzisiaj w naszej parafii homilię głosi ks. dr Wojciech Węckowski dyrektor wydawnictwa „Bernardinum”. Po każdej Mszy św. będzie można zakupić różnego rodzaju książki, które wydaj nasze diecezjalne wydawnictwo.
 14. W tym tygodniu odszedł do wieczności: śp. Józef Prondziński. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *