OGŁOSZENIA 10. 12. 2023 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 10. 12. 2023 r.

(II NIEDZIELA ADWENTU)

 1. Aktualny numer naszej gazetki parafialnej jest wyłożony na balaskach. Zachęcamy do zapoznania się z jej treścią. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na jej druk.
 2. We wtorek po Mszy św. wieczornej spotkanie wspólnoty „Domownicy Boga”, zapraszamy osoby chętne, które chciałby dołączyć do naszej wspólnoty i pogłębić swoją wiarę.
 3. W każdą środę zapraszamy na nowennę do MB Nieustającej Pomocy po Mszy świętej o godz. 8:30 oraz Nowennę do MB Pocieszenia po Mszy świętej o godz. 18:00.
 4. Zapraszamy wszystkie małżeństwa na „Wieczór dla Małżonków” w czwartek 14 grudnia o godz. 19.00 do podziemi kościoła Gimnazjalnego.
 5. Zapraszamy do adoracji Najświętszego Sakramentu, która jest w każdą sobotę w kościele Gimnazjalnym. Rozpoczyna się zaraz po Mszy św. wieczornej i trwa ok. godziny. Podczas tej modlitwy jest obecny w konfesjonale kapłan, u którego można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania. Niech ten czas będzie dla nas przygotowaniem do przeżywania niedzieli.
 6. Rozpoczęliśmy Adwent i nowy rok liturgiczny. Roraty są odprawiane tradycyjnie od poniedziałku do soboty o godz. 6.00, natomiast dzieci i młodzież zapraszamy na Mszę św. z rozważaniem adwentowym o św. Franciszku z Asyżu i lampionami o godz. 18.00 od poniedziałku do piątku.
 7. Komenda Hufca ZHP w Chojnicach serdecznie zaprasza na uroczystą Mszę św. 15 grudnia (piątek) o godz. 18:00 do Kościoła Gimnazjalnego, podczas której nastąpi przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju. Światło odpalone jest co roku od wiecznego ognia w Grocie Narodzenia Pańskiego i niesione przez cały świat, by dotrzeć do jak największej liczby osób. Do przyjęcia światła prosimy o zabranie lampionów.
 8. Stowarzyszenie Rodziny Kolpinga zaprasza do włączenie się w akcję „Napełnij worek św. Mikołaja”, która potrwa do 17 grudnia. Wystarcz kupić produkt długoterminowy (ryż, kaszę, budyń, mąkę, cukier, olej, konserwy itp.) i zostawić w skrzyni w Bazylice lub w punkcie Epaka przy ul. Pocztowej 4. Z darów powstaną paczki, które zostaną przekazane osobom starszym w potrzebie.
 9. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 10.30 odbędzie się uroczysty obrzęd przyjęcia nowych ministrantów, natomiast w III niedzielę adwentu na Mszy św. o godz. 10.30 odbędzie się uroczyste błogosławieństwo wprowadzające w posługę liturgiczną starszych ministrantów. Na obie uroczystości zapraszamy rodziców wraz z najbliższymi naszych ministrantów, a także zachęcamy do dołączenia wspólnoty ministranckiej.
 10. Dzisiaj, kolekta przeznaczona na inwestycje w naszej Bazyliki. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary.
 11. Pan organista roznosi opłatki wigilijne do naszych domów. Plan ulic na najbliższy tydzień został umieszczony na tablicy ogłoszeń.
 12. Spowiedź Adwentowa z udziałem kapłanów z dekanatu w naszej parafii odbędzie się w sobotę 23 grudnia przed południem od godz.  9.00 do 10.00 w Bazylice, popołudniu od godz. 16.00 do 18.00 i wieczorem od godz. 19.00 do 20.00 w kościele Gimnazjalnym (podczas adoracji Najświętszego Sakramentu).
 13.  W zakrystii można nabyć świece wigilijne – małe 10 zł, duże 20 zł.
 14. Przypominamy, iż w zakrystii możemy zaopatrzyć się w wodę święconą w buteleczkach.
 15. Jest do nabycia nowy numer diecezjalnego czasopisma „Pielgrzym”.
 16. Parafia Chrystusa Miłosiernego w Chojnicach organizuje w dniach od 29 kwietnia do 2 maja 2024 roku pielgrzymkę na Litwę. W programie Wilno, gdzie zobaczymy m.in. miejsca związane ze św. siostrą Faustyną, a także Kowno, Troki, Wilczy Szaniec i kilka innych ciekawych miejsc. Koszt 1690 zł, więcej informacji i zapisy do 20 grudnia u ks. Marcina Ruszkowskiego (tel. 505 457 557).
 17. W tym tygodniu odszedł do wieczności: śp. Tadeusz Szczepański z al. Brzozowej. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *