Ogłoszenia 11.06.2023 r.

1. Aktualny numer naszej gazetki parafialnej jest wyłożony na balaskach. Zachęcamy do zapoznania się z jej treścią. Serdecznie Bóg zapłać za ofiary składane na jej druk.

2. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe, czyli wspólną modlitwę litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Od poniedziałku do soboty z Mszą św. o godz. 18.00, w niedzielę, z Mszą św. o godz. 12.00.

3. Dzisiaj kolekta inwestycyjna przeznaczona na pokrycie kosztów zakończonych prac remontowych w naszej bazylice. Bóg zapłać za każdą ofiarę, w tym te przekazane na konto parafialne i złożoną w biurze parafialnym.

4. Towarzystwo Przyjaciół Hospicjum serdecznie zaprasza na Festyn Charytatywny Chojnickie Aniołowo, które odbywa się dzisiaj w godzinach od 13 do 18.00 w Fosie Miejskiej w Chojnicach.

5. Trwa oktawa „Bożego Ciała”, stąd zapraszamy codziennie, do piątku włącznie, na Mszę św. o godz. 18.00 z procesją z Najświętszym Sakramentem.

6. W związku z wyjazdem młodzieży do bierzmowania na spotkanie w Pelplinie pt. „Przystań” prosimy:

a) aby zgody na wyjazd odbierać po każdej Mszy św. z zakrystii lub z biura parafialnego w godzinach jego urzędowania

b) zgody wypełnione prosimy przynosić do zakrystii po każdej Mszy św. lub do biura parafialnego.

Koszt wyjazdu to 20 zł; pozostałe koszty wyjazdu pokrywa nasza parafia.

Prosimy o przynoszenie wypełnionego dokumentu do 13 czerwca włącznie.

7. We wtorek po Mszy św. wieczornej spotkanie wspólnoty „Domownicy Boga”.

8. We wtorek o godz. 20.30 w bazylice będziemy modlić się na nabożeństwie fatimskim. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

W najbliższą środę mija miesiąc od przyjęcia Pierwszej Komunii Św. przez dzieci z klas trzecich. Z tej okazji zapraszamy wszystkie dzieci z rodzicami na Mszę św. O godz.18.00

9. W piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, to światowy dzień modlitw o uświęcenie kapłanów. Prosimy szczególnie o modlitwę w intencji kapłanów posługujących w naszej parafii.  

10. Chojnickie Centrum Kultury, Bazylika Mniejsza p.w. Ścięcia św. Jana Chrzciciela w Chojnicach, Stowarzyszenie ,,Julian’’ przy SP 1 w Chojnicach i Szkoła Podstawowa nr 1 w Chojnicach zapraszają do Fosy Miejskiej w środę na XXVI przegląd piosenki religijnej „CREDO  – 2023” pamięci św. Jana Pawła II i św. Jana Chrzciciela – Patrona Chojnic. O godz. 10.00 nastąpi uroczyste otwarcie przeglądu i rozpoczęcie prezentacji konkursowych, w których wystąpią wykonawcy (soliści, zespoły, schole parafialne) z naszego regionu. O godz. 16.00 zapraszamy na podsumowanie przeglądu, wręczenie nagród i dyplomów oraz koncert laureatów.

11. W piątek o godz. 18.00 zapraszamy do bazyliki na Mszę Świętą w intencji Ojczyzny i wspólną modlitwę wynagradzającą za wstawiennictwem Świętego Andrzejem Boboli, którego ciało zostało sprofanowane 101 lat temu – 23 czerwca 1922 roku w Połocku.

Serdecznie zapraszamy również do indywidualnego włączenia się w Narodową Nowennę przed wyżej wspomnianą rocznicą, zainicjowaną przez Kustosza Sanktuarium Świętego Andrzeja Boboli w Strachocinie, księdza Józefa Niżnika, która będzie można odmawiać indywidualnie od 14 do 22 czerwca br. w intencji wynagrodzenia Panu Bogu za wszelkie profanacje, które dziś mają miejsce na polskiej ziemi.

12. 18 czerwca po Mszy św. O godzinie 14 odbędzie się spotkanie dla rodziców dzieci z obecnych klas drugich, które w przyszłym roku szkolnym będą przygotowywać się do dwóch sakramentów: spowiedzi i komunii świętej. Serdecznie zapraszamy.

13. Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Pelplińskiej zaprasza młodych mężczyzn, rozpoznających w sobie powołanie do kapłaństwa, do rozpoczęcia formacji i studiów w pelplińskim seminarium, które jest częścią Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Kandydaci, w tym również tegoroczni maturzyści, proszeni są o zgłoszenie się do 12 lipca 2023 r. na rozmowę kwalifikacyjną (umówioną wcześniej telefonicznie – tel. 508 830 077) oraz o złożenie w Rektoracie Seminarium odpowiednich dokumentów. Szczegółowe informacje na temat warunków przyjęcia są podane na stronie internetowej seminariumpelplin.pl oraz na plakacie dostępnym w mediach społecznościowych i w gablocie parafialnej.

14. Duszpasterstwo osób żyjących w związkach niesakramentalnych zaprasza na rekolekcje, organizowane przez ks. Tomasza Westfala w dniach od 15 do 21 lipca w Domu Rekolekcyjnym „Trzy Jaskółki” w Kiczorach, w Beskidach. Szczegółowe informacje na plakacie

15. Jest do nabycia nowy „Pielgrzym”.

16. W tym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Teresa Kubowska, l. 83, z ul. Grunwaldzkiej, śp. Mirosław Zagórski, l. 69, z ul. Piłsudskiego, śp. Józef Marusa l. 71, z ul. Angowickiej, śp. Maria Teresa Gadomska, z ul. Prochowej (jej pogrzeb w poniedziałek, o godz. 12.00 w bazylice), śp. Krystyna Pałubicka, l. 76, z ul. Dworcowej (jej pogrzeb we wtorek o godz. 12.00 na cmentarzu komunalnym).

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *