Ogłoszenia 11.09.2022 r.

1. Dzisiaj rozpoczyna się w Polsce XII Tydzień Wychowania, który będzie trwał do do 17 września 2022 roku. Hasłem tego Tygodznia są słowa z Ewangelii św. Jana: „Ja jestem drogą i prawdą, i życiem” (J 14,6). Towarzyszyć nam będzie postać św. Józefa Bilczewskiego, arcybiskupa Lwowa, wspaniałego duszpasterza, wielkiego patrioty i wychowawcy zatroskanego o dobro dzieci i młodzieży.

2. Dzisiejsza kolekta  jest przeznaczona na trwające prace remontowe w naszej bazylice. Bóg zapłać za każdą ofiarę, w tym te przekazane na konto parafialne i złożoną w biurze parafialnym.

3. We wtorek, po Mszy św. wieczornej, spotkanie Domowników Boga.
Tego dnia również nabożeństwo fatimskie, na które zapraszamy o godz. 20.30 do kościoła gimnazjalnego. Będziemy modlić się na o pokój w Ukrainie, zgodnie z apelem naszego biskupa Ryszarda.

4. W środę przypada święto podwyższenia Krzyża świętego. Zachęcamy by tego dnia przynieść na Mszę św. krzyż, może to być ten który wisi na ścianie w twoim domu lub inny. Podczas Mszy św. oddamy cześć należną krzyżowi.

5. Trwają zapisy do Sakramentu bierzmowania. Zapisy przyjmują nauczyciele religii SP1 i SP3 i Szkoły katolickiej. Osoby uczęszczające do szkół poza terenem naszej parafii prosimy o zapisywanie się po mszy św. w zakrystii lub w biurze parafialnym. Zapisy są do 15 września.

5. W dniach 18 i 19 września odbędzie się w diecezji pelplińskiej peregrynacja relikwii bł. Karola Acutisa. W niedzielę przywitamy relikwie błogosławionego przy Bramie człuchowskiej o godz. 11.30, a następnie przejdziemy wspólnie procesją do bazyliki aby uczcić relikwie podczas Mszy św. o godz. 12.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania z dwóch roczników.

6. W przyszłą niedzielę o godz. 4.00 sprzed kościoła MBKP w Chojnicach wyruszy IV Pielgrzymka Rowerowa do Piaseczna k. Gniewa. W programie nawiedzenie sanktuarium Matki Bożej Królowej Pomorza i Matki Jedności, Msza święta odpustowa przy Studzience, obiad w Skórczu. Łączny dystans: 200 km. Powrót wieczorem.

7. Przypominamy, że w związku pracami remontowymi w naszej bazylice, msze św. w dni powszednie są w kościele gimnazjalnym.

8. Przypominamy również, że osoby, które planują zawrzeć małżeństwo sakramentalne w roku przyszłym, proszone są, aby do końca września zgłosiły się do biura parafialnego w celu omówienia przygotowania do ślubu. Zachęcamy narzeczonych, żeby uczestniczyli w jesiennych terminach Weekendów dla narzeczonych oraz Spotkań dla narzeczonych, również jeżeli ślub jest zaplanowany na lato.

9. Jest do nabycia „Pielgrzym”.

10. W minionym tygodniu odszedł do wieczności: śp. Mariusz Wociał. Wieczny odpoczynek….