Ogłoszenia 11.12.2022 r.

1. Aktualny numer naszej gazetki parafialnej jest wyłożony na balaskach. Zachęcamy do zapoznania się z jej treścią. Serdecznie Bóg zapłać za ofiary składane na jej druk.

2. Trwa Adwent, czas przygotowania do powtórnego przyjścia Jezusa Chrystusa oraz świąt Bożego Narodzenia. Zapraszamy do wspólnej modlitwy na roratach o godz. 6.00 w bazylice oraz do śpiewania o godz. 5.40 Godzinek ku czci Najświętszej Maryi Panny. Po roratach nauka roratnia, szczególnie zapraszamy dzieci.

3. Stowarzyszenie Rodzina Kolpinga zaprasza po roratach wszystkie dzieci na śniadania i kakao do podziemi kościoła gimnazjalnego. Jeżeli ktoś chciałby wesprzeć materialnie tegoroczne śniadania dla dzieci może skontaktować się z ks. Dominikiem.

4. Dzisiaj kolekta inwestycyjna przeznaczona na trwające prace remontowe w naszej bazylice. Bóg zapłać za każdą ofiarę, w tym te przekazane na konto parafialne i złożoną
w biurze parafialnym.

5. We wtorek po Mszy św. wieczornej spotkanie Domowników Boga.

6. Rycerze Kolumba w Chojnicach składają serdeczne Bóg Zapłać WSZYSTKIM , którzy w sobotę pracowali przy pakowaniu 1200 paczek dla broniącej się Ukrainy. W intencji wszystkich pakujących paczki, w najbliższą środę o godzinie 18.00 w kościele gimnazjalnym, będzie sprawowana ofiara Mszy św.; na którą serdecznie zapraszamy. Po Mszy św. krótkie spotkanie.

7. Do czwartku, 15 grudnia można w biurze parafialnym zgłaszać osoby, które kapłan odwiedzi z Komunią świętą z okazji Bożego Narodzenia. Odwiedziny będą w sobotę 17 grudnia.  

8. Jak co miesiąc, dnia 16 grudnia, w piątek, zapraszamy na  uroczystą Mszę Świętą w intencji Ojczyzny przez wstawiennictwo Św. Andrzeja Boboli do kościoła gimnazjalnego na godz. 18.00.

9. Parafia Matki Boskiej Fatimskiej zaprasza na kolejny wieczór uwielbienia w piątek, 16 grudnia. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 17:30, po której będzie miała miejsce konferencja ks. dr. Wojciecha Kardysia o prawdziwej historii narodzin Jezusa, opisana na kartach Biblii. Następnie adoracja Najświętszego Sakramentu  i błogosławieństwo lurdzkie. Serdecznie zapraszamy

10. Pan organista roznosi opłatki wigilijne do naszych domów. Plan ulic na najbliższy tydzień został umieszczony na tablicy ogłoszeń. Przypominamy, że z ramienia naszej parafii tylko p. Przemek roznosi opłatki, pozostałe osoby nie są uprawnione by robić to w imieniu naszej parafii.

11. Możemy wesprzeć finansowo prace instalacyjne w Bazylice, również przez odpis podatkowy, czyniąc to do końca roku. Wzory odpisów zostały wyłożone na balaskach i stoliku. Potrzebna jest każda złotówka. Składamy Bóg Zapłać tym, którzy już podjęli to działanie. Serdecznie dziękujemy.

12. Jest do nabycia nowy „Pielgrzym”.

13. W tym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Aleksandra Walkowiak, lat 57, z ul. Angowickiej, śp. Piotr Moga, lat 59, z Chojnat, śp. Siostra Bogumiła Mucha, franciszkanka, lat 62, z ul. Wysokiej, jej pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godz. 11.00 w klasztorze w Orliku. Wieczny odpoczynek….