Ogłoszenia 12.02.2023 r.

1. Aktualny numer naszej gazetki parafialnej jest wyłożony na balaskach. Zachęcamy do zapoznania się z jej treścią. Serdecznie Bóg zapłać za ofiary składane na jej druk.

2. Dzisiaj kolekta inwestycyjna przeznaczona na pokrycie kosztów zakończonych prac remontowych w naszej bazylice. Bóg zapłać za każdą ofiarę, w tym te przekazane na konto parafialne i złożoną w biurze parafialnym.

3. Dzisiaj ks. proboszcz Zbigniew Drzał z Gdańska głosi w naszym kościele homilie na temat Oblicza Pańskiego przedstawionego na Całunie Turyńskim. Będziemy mieli okazję nabyć obraz Oblicza Pańskiego, a także książkę i płytę CD na temat widzialności Boga, autorstwa ks. Zbigniewa w cenie 40 zł. Są to cegiełki na rzecz budowy żłobka i przedszkola parafialnego w Gdańsku. Wszyscy Darczyńcy będą mogli otrzymać pamiątkowy różaniec do siedmiu boleści Matki Bożej wraz z rozważaniami.

4. Jutro w poniedziałek spotkanie rodziców klas III, w kościele gimnazjalnym o godzinie 18.45.

5. We wtorek po Mszy św. spotkanie Domowników Boga.

Miasto Chojnice zaprasza na wydarzenie pn. „Walentynki dla seniorów”. 14 luty (wtorek) godz. 10:00 Chojnickie Centrum Kultury. W programie występ Chóru Astry, krótka prezentacja „śladem miejskich inwestycji”, pokaz  polskiego filmu pt. „Heaven in Hell”. W holu głównym – kawa herbata, słodki poczęstunek oraz możliwość spotkania i porozmawiania w gronie życzliwych osób. Wstęp wolny. Zapraszamy!

6. W środę 78 rocznica męczeńskiej śmierci siostry Franciszkanki Adelgund Tumińskiej. Stanęła w obronie trójki napastowanych dziewcząt, które dzięki jej reakcji uciekły z rąk czerwonoarmistów. Siostra Adelgund została zgwałcona i zamordowana przez sowieckich żołnierzy w kotłowni szpitala.

O godz. 16.00 wspólna modlitwa różańcowa w kaplicy p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa, potocznie nazywanej św. Boromeusza (obok byłego szpitala); g. 16.30 Msza św. w intencji beatyfikacji siostry Adelgund i ofiar II wojny światowej w Chojnicach.

7. Franciszkanie Maryi i Domownicy Boga zapraszają  w środę na 17.30 do kościoła gimnazjalnego na różaniec za miasto, rodziny, kapłanów, osoby konsekrowane.

8. W środę zapraszamy także do pieszego pielgrzymowania do Zamartego. Wspólne pielgrzymowanie rozpoczniemy przy kościele Matki Boskiej Fatimskiej o godz. 18.30. Zainteresowane osoby prosimy o kontakt z ks. Tomaszem Mońko (tel. 509 117 868) lub ks. Januszem Chyłą (tel. 604 411 838). Zgłoszenie jest potrzebne, aby zorganizować transport powrotny. Zapraszamy także do przyjazdu na Mszę św. do Zamartego, która będzie sprawowana ok. godz. 21.00. 

9. Rok ubiegły, 2022 był 100 rocznicą bolesnych wydarzeń profanacji Ciała Świętego Andrzeja Boboli przez wrogów Polski i wrogów Kościoła i wywiezienia Go w głąb Rosji Sowieckiej. Bieżący Rok Pański 2023 jest 100-leciem odzyskania Świętych Relikwii i ich powrotu na łono Kościoła. W środę, 16 lutego o godz. 18.00 w kościele gimnazjalnym , na uroczystej Mszy Świętej będziemy się modlić w intencji Ojczyzny przez wstawiennictwo jej wielkiego Patrona „palmą męczeństwa i apostolską koroną zdobnego”. Po Mszy Świętej odmówimy litanię. Serdecznie zapraszamy 

10. Parafia Matki Boskiej Fatimskiej zaprasza na kolejny wieczór uwielbienia w piątek, 17 lutego. Spotkanie rozpocznie się Mszą św. o godz. 17:30, po której usłyszymy świadectwo s. Nulli i jej historię uzdrowienia za wstawiennistwem kard. Stefana Wyszyńskiego, której cud został uznany do beatyfikacji Prymasa Polski. Następnie adoracja Najświętszego Sakramentu  i błogosławieństwo lurdzkie. Serdecznie zapraszamy.

11. W dniach 22-24 lutego, odbędą się Rekolekcje halowe dla młodzieży z chojnickich szkół ponadpodstawowych. Otaczajmy już dzisiaj to dzieło Boże naszą modlitwą. W dniach od Środy popielcowej do niedzieli w naszej parafii odbędą się Rekolekcje wielkopostne, wygłosi je o. Norbert Lis, dominikanin.

12. 11 marca, w 30-tą rocznicę ustanowienia naszej fary Bazyliką, o godz. 18.00, w naszej bazylice, ks. biskup Arkadiusz Okroj naszej młodzieży udzieli sakramentu bierzmowania.

13. Za dwa tygodnie w kilku chojnickich szkołach odbędą spotkania z młodzieżą państwo Patrycja i Sławomir Dynek. Założyli oni Fundację Aurea Polonia w celu niesienia pomocy na Ukrainie pod nazwą Apteczka dla Ukrainy. Od dnia wojny przekazali na Ukrainę 2000 apteczek i wkładów do apteczek oraz dziesiątki tysięcy dodatkowych materiałów opatrunkowych i medycznych. Wciąż zbierają materiały także materiały opatrunkowe, stazy taktyczne, opatrunki hemostatyczne i gotowe zestawy apteczkowe, które znajdą się w schronach, szpitalach, kościołach, będą służyć całym grupom potrzebujących. Jeśli ktoś chciałby wspomóc ich akcję to prosimy o przynoszenie wyżej wymienionych materiałów, w tym apteczki do zakrystii lub biura parafialnego.

14. W minionych dniach Turcja i Syria zostały dotknięte bardzo poważnym w skutkach trzęsieniem ziemi. Liczba ofiar śmiertelnych kataklizmu sięgnęła już kilkunastu tysięcy osób, tysiące osób zostało rannych. Bardzo wielu mieszkańców zostało pozbawionych swoich domów i aktualnie  musi mierzyć się z dotkliwym zimnem.  Oprócz pomocy służb ratowniczych niezbędna jest też pomoc humanitarna, wsparcie duchowe i rzeczowe. Zatem w duchu braterskiej solidarności ze wszystkimi ofiarami trzęsienia ziemi ks. Bp Ryszard Kasyna zapowiada zbiórkę do puszek na rzecz poszkodowanych przez kataklizm. Odbędzie się ona w kolejną niedzielę 19 lutego.

15. W gablocie ogłoszeń wywieszone zostały terminy spotkań w grupach dla kandydatów do bierzmowania na miesiąc luty. Prosimy o zapoznanie się z nimi.

16. Jest do nabycia „Pielgrzym”.

17. W tym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Irena Kiedrowicz-Forum, śp. Teresa Różek, l. 86 , z ul. Czarna Droga. Wieczny odpoczynek…

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *