Ogłoszenia 12.03.2023 r.

1. Aktualny numer naszej gazetki parafialnej jest wyłożony na balaskach. Zachęcamy do zapoznania się z jej treścią. Serdecznie Bóg zapłać za ofiary składane na jej druk.

2. Dzisiaj kolekta inwestycyjna przeznaczona na pokrycie kosztów zakończonych prac remontowych w naszej bazylice. Bóg zapłać za każdą ofiarę, w tym te przekazane na konto parafialne i złożoną w biurze parafialnym.

3. Zapraszamy w Wielkim Poście w każdy piątek na nabożeństwo Drogi krzyżowej: w bazylice, po mszy św. o godz. 8.30. W kościele gimnazjalnym: 15.15, 17.00 dla dzieci, 19.00 dla młodzieży. W niedzielę, natomiast, do bazyliki na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym na godz. 15.00.

4. Caritas Diecezji Pelplińskiej zachęca, aby całe rodziny i parafie zaangażowały się w akcję „Skarbonka miłosierdzia”. W tym roku nasza jałmużna wspiera dzieci z Ukrainy, które straciły na wojnie rodziców.

5. We wtorek po Mszy św. wieczornej spotkanie osób chcących pogłębić swoją relację z Bogiem na wspólnocie „Domownicy Boga”.

6. 16 marca, w czwartek, o godz. 18.00 w kościele gimnazjalnym , na uroczystej Mszy Świętej będziemy się modlić w intencji Ojczyzny przez wstawiennictwo jej wielkiego Patrona św. Andrzeja Boboli. Po Mszy Świętej odmówimy litanię. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

7. Jako parafia włączyliśmy się w akcję „Książka dla Więźnia”. Zbieramy niepotrzebne i niejednokrotnie zalegające strychy książki. Przekażemy je do bibliotek w zakładach karnych i poprawczych. Mile widziane książki o każdej tematyce, zarówno beletrystyka, jak i opracowania historyczne, podręczniki, encyklopedie, książki techniczne i inne. Książki można przynosić do zakrystii, biura parafialnego gdzie nam wygodniej. To, co nam jest zbędne może odmienić czyjeś życie, zachęcamy do włączenia się w tę akcje: „Książka dla więźnia”. Akcja trwa do Niedzieli Palmowej.

8. Za tydzień w niedzielę odbędzie się zbiórka na misjonarzy, szczególnie tych, którzy pochodzą z naszej diecezji oraz na pomoc Ukrainie. Zachęcamy do włączenia się w to dzieło miłosierdzia.

9. Jest do nabycia „Pielgrzym”.

10. W tym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Wiesław Wolnikowski, l. 68, z ul. Grunwaldzkiej, śp. Janina Główczewska, l. 86, z ul.Dworcowej. Wieczny odpoczynek…

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *