OGŁOSZENIA 12. 05. 2024 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 12. 05. 2024 r.

 1. Aktualny numer naszej gazetki parafialnej jest wyłożony na balaskach. Zachęcamy
  do zapoznania się z jej treścią. Serdecznie Bóg zapłać za ofiary składane na jej druk.
 2. Zapraszamy na nabożeństwa majowe. W dni powszednie będą odprawiane przed Mszą św. o godz. 18.00 a w niedzielę po Mszy św. o godz. 12.00
 3. W poniedziałek 13 maja zapraszamy na nabożeństwo fatimskie połączone z nabożeństwem majowym, rozpocznie się w bazylice o godz. 20:00. Prosimy zabrać świece.
 4. Biały Tydzień (pon.- pt.) godz. o 17:00. Poniedziałek – dziękczynienie za życie i wiarę; Wtorek – dziękczynienie za Rodziców + poświęcenie pamiątek religijnych; Środa – modlimy się za misje; Czwartek – dziękczynienie za Eucharystię i Kapłanów; Piątek – dziękczynienie za miłość Bożego Serca + poświęcenie i wręczenie dzieciom pamiątek komunijnych.
 5. W poniedziałek klasy IV z szkół podstawowych o godzinie 18.00 będą dziękowały Bogu za dar Eucharystii. Zapraszamy wszystkich do wdzięczności w tym dniu za dar obecności Pana Jezusa wśród nas.
 6. We wtorek po Mszy św. wieczornej spotkanie osób chcących pogłębić swoją relację z Bogiem na wspólnocie „Domownicy Boga”.
 7. W środę 15 maja o godz. 16.30 zapraszamy na Mszę św. o rozpoczęcie procesu beatyfikacyjnego s. Adelgund Tumińskiej do kaplicy NSPJ przy starym szpitalu. Poprzedzań ją będzie o 16.00 różaniec odmawiany we wszystkich intencjach zanoszonych za wstawiennictwem s. Adelgund.
 8. Franciszkanie Maryi i Domownicy Boga zapraszają na różaniec za miasto, rodziny, kapłanów, w środę o godz.17.30 do Bazyliki.
 9. W środę również zapraszamy na kolejną pielgrzymkę pieszą do Zamartego, wyruszymy ok 18:30 spod kościoła Matki Boskiej Fatimskiej.
 10. W czwartek 16 maja zostanie odprawiona Msza św. w intencji Ojczyzny za przyczyną św. Andrzeja Boboli o godz. 18.00 w naszej bazylice.
 11. Wspólnota Neokatechumenatu zaprasza na katechezy dla młodzieży i dorosłych w poniedziałki i czwartki po Mszy św. wieczornej.
 12. W sobotę – po Mszy św. wieczornej zapraszamy do adoracji Najświętszego Sakramentu oraz do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.
 13. Dzisiaj, kolekta inwestycyjna przeznaczona jest na prace remontowe w naszej bazylice. Bóg zapłać za każdą ofiarę, w tym te przekazane na konto parafialne i złożoną w biurze parafialnym.
 14. 17 czerwca odbędzie się Diecezjalne Spotkanie Młodych „Przystań – Warsztaty dla Duszy” w Pelplinie pt. „Słuchaj i Żyj”. Zapisy w zakrystii i biurze parafialnym, w szczególny sposób do tego wyjazdu jest zaproszona młodzieży przygotowująca się do sakramentu bierzmowania.
 15. Jest do nabycia nowy „Pielgrzym”. W najnowszym numerze „Pielgrzyma” tematem numeru jest uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Znajdziemy tam również informację, że 27 kwietnia w bazylice katedralnej w Pelplinie z rąk biskupa pelplińskiego Ryszarda Kasyny święcenia diakonatu stałego przyjął Rafał Maliszewski. Na łamach „Pielgrzyma” w rozmowie pt. „Być blisko Boga, być blisko ludzi” nowo wyświęcony diakon stały opowiada nam o swoim powołaniu i emocjach towarzyszących mu w dniu święceń. Ponadto w artykule „Fundusz Kościelny – fakty i mity” rozwiewamy wątpliwości dotyczące modelu finansowania Kościołów w Polsce.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *