OGŁOSZENIA 12. 11. 2023 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 12. 11. 2023 r.

 1. Aktualny numer naszej gazetki parafialnej jest wyłożony na balaskach. Zachęcamy do zapoznania się z jej treścią. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na jej druk.
 2. Dzisiaj kolekta inwestycje na rzecz naszej Bazyliki.
 3. We wtorek po Mszy św. wieczornej spotkanie wspólnoty „Domownicy Boga”, zapraszamy osoby chętne, które chciałby dołączyć do naszej wspólnoty i pogłębić swoją wiarę.
 4. W każdą środę zapraszamy na nowennę do MB Nieustającej Pomocy po Mszy świętej o godz. 8:30 oraz Nowennę do MB Pocieszenia po Mszy świętej o godz. 18:00. 
 5. W środę zapraszamy także do pieszego pielgrzymowania do Zamartego.
 6. W dniu 15 listopada (środa) o godzinie 16.00 zapraszamy na różaniec i Mszę świętą o rozpoczęcie procesu beatyfikacyjnego s. Adelgund Tumińskiej do kaplicy NSPJ w Chojnicach (stary szpital).
 7. W czwartek 16 listopada o godz. 18.00 w kościele Gimnazjalnym na Mszy św. będziemy się modlić w intencji naszej Ojczyzny za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli jednego z głównych patronów Polski.
 8. Zapraszamy do adoracji Najświętszego Sakramentu, która jest w każdą sobotę w kościele Gimnazjalnym. Rozpoczyna się zaraz po Mszy św. wieczornej i trwa ok. godziny. Podczas tej modlitwy jest obecny w konfesjonale kapłan, u którego można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania. Niech ten czas będzie dla nas przygotowaniem do przeżywania niedzieli.
 9. Dzisiaj odbywa się zbiórka do puszek na rzecz stowarzyszenia ,,Pomoc Kościołowi w potrzebie”.
 10. Pan organista roznosi opłatki wigilijne do naszych domów. Plan ulic na najbliższy tydzień został umieszczony na tablicy ogłoszeń.
 11. Podczas zbiórki na cmentarzu Szkolnego Koła Wolontariatu SP3 w Chojnicach podczas dniach 1 i 2 listopada zostało zebrane 2.687,00 zł. Bóg zapłać za wsparcie tej inicjatywy
 12. W tym tygodniu na częściowy remont organów w  Bazylice na konto parafialne wpłaciły kolejne 3 osoby. Bóg Zapłać. Złożone ofiary to: 3000,00 (PLN) i 50,00 PLN oraz 120,00 zł.  Mamy razem już  teraz 4.170,00 PLN na koncie na ten cel. Jednocześnie  przypominamy, iż wpłacając ofiary na konto, jako wsparcie celu religijnego możemy zmniejszyć nasz podatek do Urzędu Skarbowego . Wzór formularza na stronie parafialnej.
 13. Jest do nabycia nowy numer diecezjalnego czasopisma „Pielgrzym”.
 14. Po Mszy św. można nabyć kalendarze ścienne na rok 2024, duże w cenie 15 zł, a pozostałe po 10 zł.
 15. W tym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Cecylia Bińkowska, śp. Marcin Dolina, śp. Teresa Warśińska, śp. Zofia Drążkowska. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *