Ogłoszenia 13.11.2022 r.

1. Aktualny numer naszej gazetki parafialnej jest wyłożony na balaskach. Zachęcamy do zapoznania się z jej treścią. Serdecznie Bóg zapłać za ofiary składane na jej druk.

2. Dzisiaj kolekta inwestycyjna przeznaczona na trwające prace remontowe w naszej bazylice. Bóg zapłać za każdą ofiarę, w tym te przekazane na konto parafialne
i złożoną w biurze parafialnym.

3. W gablocie ogłoszeń wywieszone zostały terminy spotkań w grupach dla kandydatów do bierzmowania. Prosimy o zapoznanie się z nimi. 

4. We wtorek po Mszy św. spotkanie Domowników Boga.

5. Od wtorku 15 listopada pan organista będzie roznosił opłatki wigilijne do naszych domów. Plan ulic na najbliższy tydzień został umieszczony na tablicy ogłoszeń.

6. W środę, 16 listopada zapraszamy jak co miesiąc na uroczystą Mszę Świętą za Ojczyznę przez wstawiennictwo Św Andrzeja Boboli. Msza Święta zostanie odprawiona w kościele Zwiastowania NMP o godz. 18.00.

7. Tego dnia, jak co miesiąc, zapraszamy do pieszego pielgrzymowania do Zamartego. Trud pielgrzymi  i sprawowaną Mszę świętą w sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej, ofiarujemy w intencji powołań do sakramentalnych małżeństw i rodzicielstwa oraz kapłaństwa, życia konsekrowanego i misyjnego. Wspólne pielgrzymowanie rozpoczniemy przy kościele Matki Boskiej Fatimskiej o godz. 18.30. Zainteresowane osoby prosimy o kontakt z ks. Tomaszem Mońko (tel. 509 117 868) lub ks. Januszem Chyłą (tel. 604 411 838). Zgłoszenie jest potrzebne, aby zorganizować transport powrotny. Zapraszamy także do przyjazdu na Mszę św. do Zamartego, która będzie sprawowana ok. godz. 21.00. 

8. W każdy 3 piątek miesiąca, zapraszamy młodzież naszej parafia i miasta na spotkanie formacyjne i modlitewne. Najbliższe listopadowe odbędzie się 18 listopada o godz. 18:45. W ramach tego spotkania przeżyjemy wypominki młodzieżowe, będziemy się modlić za młodych ludzi którzy odeszli już z tego świata. Modlitwa ta będzie przeplatana śpiewami i recytacją wierszy. Serdecznie zapraszamy do kościoła gimnazjalnego.

9. Za tydzień w niedzielę będziemy przeżywać XIV Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym, pod hasłem „Uleczyć tęsknotę”. Jego inicjatorem jest Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie, które w tym roku chce dotrzeć ze wsparciem na Ukrainę. „Miliony ludzi wciąż nie mogą wrócić do swoich domów, a pomoc na miejscu to ratowanie życia” – wyjaśnia ks. prof. Waldemar Cisło i zachęca nas do okazania wsparcia duchowego i materialnego tym ludziom.

10. W najbliższą niedzielę kolekta przeznaczona będzie na Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie.

11. W przyszłą niedzielę w liturgii przypada uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Uroczystość ta jest obchodzona jako Światowy Dzień Młodzieży. Dekanalne spotkanie młodych, w tym kandydatów do bierzmowania rozpoczniemy Mszą świętą o godz. 14.00 w dużym kościele Matki Bożej Królowej Polski w Chojnicach. Zapraszamy na to wydarzenie w szczególny sposób kandydatów do bierzmowania z obu roczników.

12. 24 listopada w godzinach od 16 do 19 odbędą się kolejne warsztaty papiernicze dla dzieci z klas od 3 do 8. Tematem zajęć będzie kartka świąteczna..koszt zajęć 20 zł.Zapisy u p.Asi Orlikowskiej (nr tel.663 396 261)

13. Serdecznie zapraszamy młodych ludzi w wieku od 18 do 35 lat, na Europejskie Spotkanie Młodych Taize, które w tym roku odbędzie się w Rostocku od 28. 12. 2022 do 01. 01. 2023. Koszt przejazdu z ubezpieczeniem wynosi 500 zł + 70 Euro wpisowe. Zapisydo 15 listopada u ks. Dominika Roczniaka pod numerem telefonu 795-625-445 lub osobiście.

14. Serdecznie zapraszamy na 8 dniową pielgrzymkę do Portugalii i Hiszpanii, która odbędzie się od 05 do 12 lipca 2023. W programie min. Fatima, Santiago de Compostela, Porto, Lizbona. Szczegóły w gablocie ogłoszeń, stronie internetowej i u ks. Dominika Roczniaka pod numerem telefonu lub osobiście.

15. Jest do nabycia nowy „Pielgrzym”.