OGŁOSZENIA 14. 01. 2024 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 15. 01. 2024 r.

 1. Aktualny numer naszej gazetki parafialnej jest wyłożony na balaskach. Zachęcamy do zapoznania się z jej treścią. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na jej druk.
 2. We wtorek po Mszy św. wieczornej spotkanie wspólnoty „Domownicy Boga”, zapraszamy osoby chętne, które chciałby dołączyć do naszej wspólnoty i pogłębić swoją wiarę.
 3. Zapraszamy do adoracji Najświętszego Sakramentu, która jest w każdą sobotę w Kościele Gimnazjalnym. Rozpoczyna się zaraz po Mszy św. wieczornej i trwa ok. godziny. Podczas tej modlitwy jest obecny w konfesjonale kapłan, u którego można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania. Niech ten czas będzie dla nas przygotowaniem do przeżywania niedzieli.
15. 1 PONIEDIZAŁEKUL. MICKIEWICZA
16. 1 WTOREKKOLĘDA KSIĘDZA BISKUPA
17. 1 ŚRODAUL. OGRODOWA, UL. NOWE MIASTO
18. 1 CZWARTEKUL. PROCHOWA
  19. 1 PIĄTEKUL. CECHOWA, UL. SZEWSKA. UL. PODMURNA,
UL. STAROSZKOLNA, UL. SZPITALNA,
UL. SZEROKA
  20. 1 SOBOTAUL. WIDOKOWA, UL. MŁODZIEŻOWA,
UL. KILIŃSKIEGO, UL. DERDOWSKIEGO,
UL. BYTOWSKA, UL. ZIELONA
21. 1 NIEDZIELAUL. STRZELECKA
 • Od 27 grudnia 2023 r. odwiedzamy naszych parafian tradycyjnie z wizytą duszpasterską, jako duszpasterze pragniemy odwiedzić Was, drodzy Parafianie, aby poprzez wspólną modlitwę dziękować Panu Bogu za otrzymane łaski i prosić o dalsze błogosławieństwo na 2024 rok. W soboty kolędowanie będziemy rozpoczynali o godz. 14.00, w niedziele o godz. 15.00, w pozostałe dni tygodnia o godz. 15.30. W razie niemożności przyjęcia „Kolędy” w wyznaczonym terminie, prosimy o kontakt z ks. Karolem w celu ustalenia dogodnego terminu. Plan kolęd:
 • W miesiącu styczniu ze względu na wizyty duszpasterskie biuro parafialne będzie czynne tylko w godzinach przedpołudniowych.
 • Dzisiejsza kolekta inwestycyjna jest przeznaczona na dalsze remonty w naszej bazylice. Bóg zapłać za każdą ofiarę, w tym te przekazane na konto parafialne i złożoną w biurze parafialnym.
 • 15 stycznia w poniedziałek o godzinie 16:00 zapraszamy na różaniec i Msze świętą o rozpoczęcie procesu beatyfikacyjnego s. Adelgunt Tumińskiej do kaplicy NSPJ przy starym szpitalu.
 • 27. 01. 2024 w sobotę jest nasz diecezjalny dzień Adoracyjny o powołania. Są to już ferie. Zapraszamy do Kościoła Gimnazjalnego, rano po Mszy św. o godz. 8.00 na Adorację Najświętszego Sakramentu, popołudniu o godz. 15.00 na koronkę do Miłosierdzia Bożego, a następnie po Mszy św. wieczornej zapraszamy wszystkich na Adorację w ciszy.
 • 27 stycznia w naszym mieście będziemy gościć relikwie rodziny Ulmów, już dzisiaj zapraszamy do peregrynacji tych relikwii, szczegółowy plan jest dostępny na stronie internetowej naszej, w gablocie i broszurce którą roznosimy w ramach tegorocznej kolędy. Na to wydarzenie przygotuje nas ks. Rafał głosząc homilię w następną niedzielę.
 • W biurze parafialnym można składać intencje mszalne w tym tygodniu, które może odprawić ks. Rafał w Rzymie, a my w tym czasie możemy łączyć się duchowo w naszym kościele uczestnicząc we Mszy świętej.
 • 16 stycznia o godz. 18:00 zapraszamy na Msze Świętą w intencji ojczyzny za przyczyną św. Andrzeja Boboli.
 • Przypominamy, iż w zakrystii możemy zaopatrzyć się w wodę święconą w buteleczkach.
 • Jest do nabycia „Pielgrzym”.
 • W tym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Kazimierz Franckowski, śp. Krystyna Zygmunt, śp. śp. Stanisław Gruna. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *