OGŁOSZENIA 14. 04. 2024 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 14. 04. 2024 r.

 1. Aktualny numer naszej gazetki parafialnej jest wyłożony na balaskach. Zachęcamy  do zapoznania się z jej treścią. Serdecznie Bóg zapłać za ofiary składane na jej druk.
 2. Dzisiaj w Kościele katolickim obchodzimy niedzielę biblijną i 8. Narodowe Czytanie Pisma Świętego. Jest to czas, który zaprasza nas do pogłębionej lektury i słuchania Słowa Bożego.
 3. W Tygodniu Biblijnym (od 14 do 21 kwietnia) Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnicach organizuje Maraton Biblijny. Pismo Święte będzie czytane w Czytelni MBP, na głos, od poniedziałku do piątku w godzinach od godziny 7 rano do 17:00 i w sobotę od 10:00 do 14:00. Gorąco zachęcamy do włączenia się w tę akcję grupy parafialne oraz osoby indywidualne. Zgłoszenia prosimy przekazywać telefonicznie pod numerem 52 397 28 07.
 4. We wtorek po Mszy św. wieczornej spotkanie osób chcących pogłębić swoją relację z Bogiem na wspólnocie „Domownicy Boga”.
 5. Wspólnota Neokatechumenatu zaprasza na katechezy dla młodzieży i dorosłych w poniedziałki i czwartki po Mszy św. wieczornej.
 6. Franciszkanie Maryi i Domownicy Boga zapraszają na różaniec za miasto, rodziny, kapłanów w środę 17 kwietnia o godz. 17.30 do Bazyliki.
 7. W poniedziałek 15 kwietnia zapraszamy na Mszę św. o rozpoczęcie procesu beatyfikacyjnego s. Adelgund Tumińskiej do kaplicy NSPJ przy starym szpitalu. Poprzedzać ją będzie o godz. 16.00 różaniec odmawiany we wszystkich intencjach zanoszonych za wstawiennictwem s. Adelgund.
 8. Zapraszamy do wyjazdu na „Ogólnopolskie Spotkanie Młodych Lednica 2000”, w tym roku odbędzie się ono w sobotę 1 czerwca. W szczególnych sposób zachęcamy młodzież dla której może to być piękne doświadczenie radosnego kościoła młodych. Zachęcamy do zaglądania na media społecznościowe wpisując hasło „Lednica 2000”, tam można zobaczyć czym jest spotkanie młodych na polach lednickich. Koszt wyjazdu, to 100 zł.
 9. Dzisiejsza kolekta inwestycyjna przeznaczona jest na prace remontowe w naszej bazylice. Bóg zapłać za każdą ofiarę, w tym te przekazane na konto parafialne i złożoną w biurze parafialnym.
 10. Jest do nabycia nowy numer czasopisma diecezjalnego „Pielgrzym”.
 11. W tym tygodniu odszedł do wieczności: śp. Jan Gierszewski z ul. 31 stycznia Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie….

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *