Ogłoszenia 14.05.2023 r.

1. Aktualny numer naszej gazetki parafialnej jest wyłożony na balaskach. Zachęcamy do zapoznania się z jej treścią. Serdecznie Bóg zapłać za ofiary składane na jej druk.

2. W miesiącu maju zapraszamy na nabożeństwa majowe. W dni powszednie są odprawiane po Mszy św. o godz. 18.00  a w niedzielę po Mszy św. o godz. 12.00.

3. W dniu dzisiejszym w naszej Parafii uroczystość I Komunii św. o godz. 10.30 i 12.00. Otoczmy dzieci i ich rodziny naszą serdeczną modlitwą. Dzieci będą uczestniczyć od poniedziałku do piątku w Białym Tygodniu we Mszy św. o godz. 17.00 w Bazylice.

4. Dzisiaj kolekta inwestycyjna przeznaczona na pokrycie kosztów zakończonych prac remontowych w naszej bazylice. Bóg zapłać za każdą ofiarę, w tym te przekazane na konto parafialne i złożoną w biurze parafialnym.

5. W poniedziałek na Mszy św. o godz. 18.00 zakończenie nowenny dekanalnej do św. Andrzeja Boboli, patrona Polski.

6. Jutro również na Mszy św. o godz. 18.00 rocznica Pierwszej Komunii Świętej klas 4-tych.

7. We wtorek przypada Święto Patrona Naszej Ojczyzny, Świętego Andrzeja Boboli, Msza Święta o godz. 18.00 w bazylice będzie zwieńczeniem aktualnie odbywającej się nowenny do Świętego Męczennika odprawianej w naszym dekanacie w intencji wierności Narodu Polskiego Jezusowi i Kościołowi.

8. Po Mszy św. wieczornej spotkanie wspólnoty „Domownicy Boga”.

9. Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Pelplińskiej zaprasza młodzież męską do udziału w dniach skupienia, które odbędą się w dniach od 26 do 28 maja 2023 roku w gmachu WSD. Ta forma skupienia ma być pomocą dla młodych (uczniów szkół średnich, maturzystów i studentów) w rozeznaniu ich drogi. Formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stronie www.seminariumpelplin.pl. Więcej informacji na plakacie w gablocie, stronie parafii i stronie seminarium.

10. Zapraszamy wszystkich chętnych do śpiewania w naszym chórze parafialnym. Próby odbywają się w poniedziałki i czwartki od godz.18:45 w salce parafialnej.

11.  Jak wspomniał ks. kan. Paweł w Wielki Czwartek, my kapłani dziękujemy i jesteśmy wdzięczni za Wasze modlitwy zanoszone do Boga, za nas – kapłanów. My sami, również dziękujemy Bogu, za dar powołania – do tej trudnej i radosnej służby. Raz w roku staramy się dziękować Bogu wspólnie z tymi, którzy w tym samym dniu przyjęli święcenia w naszej diecezji – nawet przed jej podziałem, który miał miejsce w roku 1992. Ks. kan. dziękuje za kapłaństwo od roku 1965; ks. Karol od roku 2009. Ks. Szymon od roku 2016. Ks. Dominik i ks. Proboszcz wraz z swoimi kolegami z święceń będą u nas, dziękować Bogu za dar kapłaństwa. Ks. Dominik w kościele gimnazjalnym dnia 22 maja o godzinie 12.00; proboszcz 17 maja w środę w Bazylice o godzinie 13.00 z swoimi kolegami, obecnie po podziale z 3 diecezji. Jest to dobra okazja, by uczestniczyć w tej Mszy św. modląc się za swoich kapłanów pełniących posługę w naszej parafii i o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

12. Zapraszamy na pieszą pielgrzymkę z Chojnic do Wiela na uroczystości odpustowe na Kalwarii we Wielu. Pielgrzymka rozpoczyna się 20 maja, w sobotę, Mszą św. o godz. 4.45 w kościele gimnazjalnym. Następnie ruszymy do Wiela. Powrót we własnym zakresie.

13. Zapraszamy do adoracji Najświętszego Sakramentu, która jest w każdą sobotę. Rozpoczyna się zaraz po Mszy św. wieczornej i trwa ok. godziny. Podczas tej modlitwy jest obecny w konfesjonale kapłan, u którego można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania. Niech ten czas będzie dla nas przygotowaniem do przeżywania niedzieli.

14. Parafia Nieżychowice organizuje pielgrzymki autokarowe: do Lichenia 3 lipca 2023, koszt 80 zł oraz na Jasną Górę, Krakowa – Łagiewniki, Katedry Wawelskiej, Stare Miasto, Kalwarii Zebrzydowskiej i Wadowic w dniach 17-20 lipca br. Koszt 700 zł (obejmuje przejazd, noclegi, ubezpieczenia, przewodników, bilety wstępu do Domu-Muzeum św. Jana Pawła II i do Katedry na Wawelu. Posiłki we własnym zakresie). Zapisy u ks. Ryszarda Ptaka, tel.: 513 059 521.

15. Jest do nabycia nowy „Pielgrzym”.

16. W tym tygodniu odeszła do wieczności: śp. Irena Pelowska. Wieczny odpoczynek…

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *