Ogłoszenia 16.04.2023 r.

1. Aktualny numer naszej gazetki parafialnej jest wyłożony na balaskach. Zachęcamy do zapoznania się z jej treścią. Serdecznie Bóg zapłać za ofiary składane na jej druk.

2. Przeżywamy dzisiaj święto Bożego Miłosierdzia, dlatego zapraszamy na 15.00 do bazyliki,  na nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia na godz. 15.00.

Tą niedzielą rozpoczyna się w Kościele katolickim w Polsce 79. Tydzień Miłosierdzia, obchodzony do 22 kwietnia. Jego hasłem są słowa papieża Franciszka: „Skoro dostąpiliśmy miłosierdzia, stańmy się miłosierni”

3.  We wtorek po Mszy św. wieczornej spotkanie osób chcących pogłębić swoją relację z Bogiem na wspólnocie „Domownicy Boga”.

4. Bardzo się cieszymy, iż dużo osób modli się wykorzystując podgląd w czasie rzeczywistym przez Internet – część naszego prezbiterium w Bazylice. Możemy to czynić przez 24 godziny. Płacimy, za to rocznie tylko 1.300 zł. Wartość duchowa jest znacznie większa. Niektórzy z nas zauważyli w ten sposób, że naprawiano zamek pancerny w tabernakulum. Niestety, nie udało się uratować zamka pierwotnego – pozostały, tylko klucze mające ponad 50 lat. Ze względów wiadomych, nie informujemy publicznie, jakiej firmy jest nowy zamek. Całość inwestycji prowadzonej przez firmę z Gdańska, zamknęła się w kwocie 2500 zł. Bóg Zapłać osobom , które wspierają tę nieplanowaną inwestycję.

5. W środę zapraszamy także do pieszego pielgrzymowania do Zamartego. Wspólne pielgrzymowanie rozpoczniemy przy kościele Matki Boskiej Fatimskiej o godz. 18.30. Zapraszamy także do przyjazdu na Mszę św. do Zamartego, która będzie sprawowana ok. godz. 21.00. 

6. Jest do nabycia nowy „Pielgrzym”.

7. W tym tygodniu odszedł do wieczności: śp. Maria Frąszczak. Wieczny odpoczynek…

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *