OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 16.07.2023 r.
1. Aktualny numer naszej gazetki parafialnej jest wyłożony na balaskach. Zachęcamy
do zapoznania się z jej treścią. Serdecznie Bóg zapłać za ofiary składane na jej druk.2. Za tydzień 23 lipca będziemy obchodzili 24. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa wraz z misyjną Akcją św. Krzysztof – 1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy na środki transportu dla misjonarzy. W tym czasie za wstawiennictwem św. Krzysztofa – Patrona kierowców i podróżnych będziemy się modlić za wszystkich użytkowników drogi o bezpieczne podróże dla wszystkich. Ważnym punktem obchodów jest błogosławieństwo kierowców i ich pojazdów, aby zawsze używali ich mądrze i odpowiedzialnie. Do wszystkich użytkowników pojazdów jest kierowany apel o udział w Akcji św. Krzysztof i wsparcie misjonarzy w zakupie środków transportu poprzez przeznaczenie 1 grosza za każdy przejechany kilometr na ten cel. W naszej parafii błogosławieństwo wszystkich kierowców i pojazdów będzie na placu Emsdetten po Mszy św. O godz. 12:00 i 16:00 oraz na prośbę każdego kto oto poprosi po każdej Mszy św.
4. Bóg zapłać za ofiary złożone na kolektę inwestycyjną w tym te przekazane na konto parafialne i złożone biurze parafialnym.
5. We wtorek po Mszy św. wieczornej spotkanie wspólnoty „Domownicy Boga”.
6. W środę o godz.17.30 do Bazyliki, Franciszkanie Maryi i Domownicy Boga zapraszają na różaniec za miasto, rodziny, kapłanów.
7. W każdą środę zapraszamy na nowennę do MB Nieustającej Pomocy po Mszy świętej o godz. 8:30 oraz Nowenny do MB Pocieszenia po Mszy Świętej o godz. 18:00.
8. W środę zapraszamy do pieszego pielgrzymowania o godz. 18:30 do Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Zamrtem.
9. Zapraszamy do udziału w Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę, która odbędzie w dniach od 31 lipca do 13 sierpnia. Dane kontaktowe i informacje znajdują się na plakacie.
10. W poniedziałek 31 lipca do naszej parafii przybędą na nocleg pielgrzymi z grupy kaszubskiej. Chętnych którzy chcieli by ich przyjąć na nocleg do siebie, prosimy o zgłoszenie się do zakrystii lub biura parafialnego. Okażmy im jak zawsze naszą życzliwość i gościnność.
Podczas trwania pielgrzymki pieszej na Jasną Górę w Bazylice o godzinie 21.00 zapraszamy na Apele Jasnogórskie – jako wyraz naszej modlitewnej łączności z pielgrzymami. 11. Jest do nabycia „Pielgrzym”.
12. W tym tygodniu odeszła do wieczności: śp. Helena Kowalik z ul. Brzozowej Wieczny odpoczynek…
