Ogłoszenia 16.10.2022 r.

1. Aktualny numer naszej gazetki parafialnej jest wyłożony na balaskach. Zachęcamy do zapoznania się z jej treścią. Serdecznie Bóg zapłać za ofiary składane na jej druk.

2. Dzisiaj przeżywamy Dzień Papieski pod hasłem: „Blask prawdy”. O godz. 20.00 odbędzie się w parafii Matki Bożej Królowej Polski w Chojnicach koncert dedykowany św. Janowi Pawłowi II. Koncert w wykonaniu siostry Michaliny Brożyńskiej (wiolonczela)
i p. Przemysława Woźniaka (organy), będzie przeplatany fragmentami poematu Karola Wojtyły pt. „Pieśń o Bogu ukrytym”. W tym dniu tradycyjnie odbywa się zbiórka przykościelna, będąca podstawą finansowania programu stypendialnego Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, który aktualnie obejmuje opieką blisko 2000 uczniów i studentów. Nadto w kościele gimnazjalnym można obejrzeć wystawę puzzli poświęconych osobie św. Jana Pawła II. Każdą z prac można zakupić. Cena wywoławcza to 100 zł. Można jednak ofiarować więcej. Całkowity dochód przeznaczy będzie na rzecz chojnickiego hospicjum „Aniołowo”.

3. Zapraszamy do kościoła gimnazjalnego na nabożeństwa różańcowe: dorosłych
i młodzież w dni powszednie o godz. 17.30, a w niedziele do bazyliki o godz. 18.30. Dzieci natomiast, zapraszamy na różaniec od poniedziałku do piątku o godz. 16.45.

4. Zapraszamy jutro na comiesięczną Mszę św. o godz. 18.00, w intencji Ojczyzny przez wstawiennictwo św. Andrzeja Boboli.

5. We wtorek, po Mszy św. wieczornej, spotkanie Domowników Boga.

6. W środę zapraszamy także do pieszego pielgrzymowania do Zamartego. Trud pielgrzymi  i sprawowaną Mszę świętą w sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej, ofiarujemy w intencji powołań do sakramentalnych małżeństw i rodzicielstwa oraz kapłaństwa, życia konsekrowanego i misyjnego. Wspólne pielgrzymowanie rozpoczniemy przy kościele Matki Boskiej Fatimskiej o godz. 18.30. Natomiast pielgrzymka rowerowa do Zamartego wyruszy w najbliższą środę sprzed Bazyliki o godz. 20.00. Zbiórka o 19.50 przy Bazylice.

7. W piątek o godz. 18.00 w Podziemiach Kościoła Gimnazjalnego, na koncert, wystąpią: Kuba Niedziałek – bas, gitara i bass, Wojtek Stępnik – piano, Pavel Samokhin – trąbka i wokal. W programie: mix gatunków: od dixielandu przez folklor Kaukazu, Bałkanów do współczesnych brzmień jazzu oraz pokaz gry na dwóch trąbkach jednocześnie. Bilety w cenie 20 zł. do nabycia przed koncertem. Liczba miejsc ograniczona.

8. Tego wieczoru rozpoczynamy spotkania formacyjne dla młodzieży, która poszukuje… Do uczestnictwa zapraszamy przede wszystkim młodzież naszej parafii, naszego miasta. Spotkania będą się odbywać w każdy 3. piątek miesiąca w kościele gimnazjalnym o godz. 18:45. W programie: konferencja pt. „Kryzys początkiem lepszego”, uwielbienie Najświętszego Sakramentu z udziałem zespołu muzycznego, możliwość spowiedzi. Prosimy, przekażcie to zaproszenie przede wszystkim tej młodzieży, której już długo tu nie widzieliśmy.

9. W gablocie ogłoszeń wywieszone zostały terminy spotkań w grupach dla kandydatów do bierzmowania. Prosimy o zapoznanie się z nimi. 

10. W miesiącu październiku wzorem lat ubiegłych jako parafia chcemy dołączyć do zbiórki opatrunków dla Afryki „Opatrunek na ratunek” organizowanej przez fundację Redemptoris Missio. Zachęcamy do wsparcia zbiórki poprzez przynoszenie do zakrystii potrzebnych środków: gazy i kompresy jałowe i niejałowe, plastry na rolkach, opaski dziane i elastyczne, rękawice jednorazowe i chirurgiczne (różne rozmiary), maść cynkowa, ichtiolowa, Sudocrem, Tribiotic, Clotrimazolum, płyny do odkażania ran (np. Octanisept, Octedin itp.), termometry bezrtęciowe, ciśnieniomierze, puls oksymetry.

11. W niedzielę 23-go października będzie możliwość zakupu zniczy w cenie 5 zł. Cały dochód jest przeznaczony na chojnickie hospicjum „Aniołowo”.

12. Za tydzień będziemy obchodzić Niedzielę Misyjną. Z tej okazji młodzież parafialna wraz z katechetami zaprasza na słodki kiermasz babeczek, z którego dochód zostanie przeznaczony na wsparcie polskich misjonarzy w Tanzanii, także znanego nam księdza Macieja Oparki, który wraz z siostrami zakonnymi prowadzi tam sierociniec. Już dziś dziękujemy za okazaną pomoc.

13. Zbliża się listopad, miesiąc naszej szczególnej modlitwy za zmarłych, dlatego
w trosce o wieczne zbawienie zmarłych kierujemy do Boga modlitwę zwaną Wypominkami, to jest dar modlitwy wynagradzającej za ich grzechy i nieodprawione pokuty.

Po pierwsze – Bliskich zmarłych drogich naszemu sercu polecamy Bogu
w WYPOMINKACH ROCZNYCH, które odmawiane w każdą Niedzielę roku są wołaniem o darowanie im kar czyśćcowych. Wypominki roczne będą czytane w każdą niedzielę roku w Bazylice przed mszą św. o godz. 9:00 oraz w Kościele gimnazjalnym przed mszą św. o godz. 10:00. Tradycyjnie składa się na wypominki roczne za duszę jednego zmarłego ofiarę równą jednej intencji mszalnej.

Po drugie – byśmy mogli polecić Bogu każdego zmarłego, wobec którego zaciągnęliśmy dług wdzięczności zgłaszamy jego duszę na WYPOMINKI JEDNORAZOWE za dowolna ofiarę. Będziemy je czytać przez całą oktawę Uroczystości Wszystkich Świętych od 1 do 8 listopada po każdej mszy świętej. Wypominki są świadectwem naszej wiary
w zmartwychwstanie Chrystusa i nasze zmartwychwstanie oraz znakiem więzi duchowej
ze zmarłymi, bo w dniu śmieci życie Twoich wiernych o Panie, zmienia się ale się nie kończy. Z naszych kościołów – z balasek oraz z biura parafialnego można zabrać kartki
do wypominek oraz na Msze św. „zbiorowe” Wypełnione prosimy dostarczyć do któregoś z kapłanów lub do zakrystii, lub do biura parafialnego. Na kartce dotyczącej Mszy św. „zbiorowych” należy zaznaczyć, w jakim terminie ma być odprawiona Msza św.

14. Pielgrzymka do Sanktuarium Świętego Andrzeja Boboli w Starachowicach w dniach 21-23 październik, wyjazd z Chojnic o godz. 9:20 z parkingu przy piekarni p. Brunki. Koszt 600zł zapisy u p. Stanisława Szczepańskiego tel. 515117813. W programie: Strachocin Komańcza Pustelnia św. Jana z Dukli Kalwaria Pacławska  w tym 2 noclegi 2 śniadania i 2 obiadokolacje. Powrót w niedzielę w godzinach wieczornych.

15. Zapraszamy wszystkie dzieci od przedszkola do 4 klasy Szkoły Podstawowej włącznie na Bal Wszystkich Świętych 28 października do podziemi Kościoła Gimnazjalnego po różańcu dla dzieci. Bal potrwa do godz. 20.00. Uczestników prosimy o przygotowanie strojów Świętych Patronów lub Aniołów.

16. Jest do nabycia nowy „Pielgrzym”.

17. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Józef Konkolewski, lat 89, ul. Prochowa, śp. Janina Szultka, lat 92, ul. Wysoka, śp. Zbigniew Tym lat 56, ul. 31 stycznia. Wieczny odpoczynek…