OGŁOSZENIA 17. 12. 2023 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 17. 12. 2023 r.

(III NIEDZIELA ADWENTU GAUDETE)

 1. Aktualny numer naszej gazetki parafialnej jest wyłożony na balaskach. Zachęcamy do zapoznania się z jej treścią. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na jej druk.
 2. Po Mszy św. przed kościołem zapraszamy na kiermasz świątecznych artykułów, który przygotowała młodzież naszej parafii.
 3. We wtorek po Mszy św. wieczornej spotkanie wspólnoty „Domownicy Boga”, zapraszamy osoby chętne, które chciałby dołączyć do naszej wspólnoty i pogłębić swoją wiarę.
 4. Zapraszamy do adoracji Najświętszego Sakramentu, która jest w każdą sobotę w Kościele Gimnazjalnym. Rozpoczyna się zaraz po Mszy św. wieczornej i trwa ok. godziny. Podczas tej modlitwy jest obecny w konfesjonale kapłan, u którego można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania. Niech ten czas będzie dla nas przygotowaniem do przeżywania niedzieli.
 5. Spowiedź Adwentowa z udziałem kapłanów dekanatu, w naszej parafii odbędzie się w sobotę 23 grudnia przed południem od godz.  9.00 do 10.00 w Bazylice, popołudniu od godz. 16.00 do 18.00 i wieczorem od godz. 19.00 do 20.00 w Kościele Gimnazjalnym (podczas adoracji Najświętszego Sakramentu).
 6. Dzisiaj przeżywamy III Niedzielę Adwentu tzw. Niedzielę Gaudete czyli Radości. Roraty są odprawiane tradycyjnie od poniedziałku do soboty o godz. 6.00, natomiast dzieci i młodzież zapraszamy na Mszę św. z rozważaniem adwentowym o św. Franciszku z Asyżu i lampionami o godz. 18.00 od poniedziałku do piątku.
 7. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać IV Niedzielę Adwentu i Wigilię Narodzenia Pańskiego, tego dnia Msze św. niedzielne zostaną odprawione w K. Gimnazjalnym o godz. 7.30, 10.00 i 11.15, a w Bazylice o godz. 9.00, 10.30 i 12.00, natomiast Msza św. wigilijna zostanie odprawiona o godz.  22.00 w K. Gimnazjalnym i o godz. 24.00 pasterka w Bazylice.
 8. W I i II dzień Świąt Bożego Narodzenia, Msze św. wg. porządku niedzielnego.
 9. W Bazylice na Balaskach jest zapalone Światełko Betlejemskie. Światło odpalone jest co roku od wiecznego ognia w Grocie Narodzenia Pańskiego i niesione przez cały świat, by dotrzeć do jak największej liczby osób. Zapraszamy do przyjęcia tego światła, odpalając swoje lampiony.
 10. Przypominamy, że trwa akcja paczuszka dla maluszka. Z choinki w Bazylice można zabrać jeszcze bombkę i zakupić artykuły. Zapakowane paczki prosimy przynosić do zakrystii.
 11. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na inwestycje w naszej Bazylice.
 12. Od 27 grudnia 2023 r. rozpoczniemy tradycyjnie wizyty duszpasterskie zwane kolędą, plan kolędę na poszczególne dni został umieszczony na tablicy ogłoszeń i stronie internetowej.
 13. W zakrystii można nabyć świece wigilijne – małe 10 zł, duże 20 zł.
 14. Przypominamy, iż w zakrystii możemy zaopatrzyć się w wodę święconą w buteleczkach.
 15. Jest do nabycia „Pielgrzym”.
 16. W tym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Stefan Urban isp. Franciszek Welter. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *