Ogłoszenia 18.06.2023 r.

1. Aktualny numer naszej gazetki parafialnej jest wyłożony na balaskach. Zachęcamy do zapoznania się z jej treścią. Serdecznie Bóg zapłać za ofiary składane na jej druk.

2. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe, czyli wspólną modlitwę litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Od poniedziałku do soboty z Mszą św. o godz. 18.00, w niedzielę, z Mszą św. o godz. 12.00.

3. Po Mszy św. O godzinie 14 odbędzie się spotkanie dla rodziców dzieci z obecnych klas drugich, które w przyszłym roku szkolnym będą przygotowywać się do dwóch sakramentów: spowiedzi i komunii świętej. Serdecznie zapraszamy.

4. Dzisiaj o godz. 17.00 będzie miało miejsce spotkanie przed pielgrzymką pieszą na Jasną Górę. Odbędzie się ono w kościele gimnazjalnym. Zapraszamy. 

5. We wtorek po Mszy św. wieczornej spotkanie wspólnoty „Domownicy Boga”.

6. W środę zapraszamy także do pieszego pielgrzymowania do Zamartego. Wspólne pielgrzymowanie rozpoczniemy przy kościele Matki Boskiej Fatimskiej o godz. 18.30. Zapraszamy także do przyjazdu na Mszę św. do Zamartego, która będzie sprawowana ok. godz. 21.00. 

7. W sobotę uroczystość narodzenia św. Jana Chrzciciela, patrona naszej Parafii oraz naszego miasta. Msze św. w tym dniu w Bazylice o godz. 7.00, 8.30, 10.00 i 18.00 – odpustowa, a w kościele gimnazjalnym o godz. 8.00 i 11.00. Na Mszy św. o godz. 11.00 intronizacja i poświęcenie insygni – 220 króla Kurkowego naszego Bractwa Strzeleckiego.

8. Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Pelplińskiej zaprasza młodych mężczyzn, rozpoznających w sobie powołanie do kapłaństwa, do rozpoczęcia formacji i studiów w pelplińskim seminarium, które jest częścią Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Kandydaci, w tym również tegoroczni maturzyści, proszeni są o zgłoszenie się do 12 lipca 2023 r. na rozmowę kwalifikacyjną (umówioną wcześniej telefonicznie – tel. 508 830 077) oraz o złożenie w Rektoracie Seminarium odpowiednich dokumentów. Szczegółowe informacje na temat warunków przyjęcia są podane na stronie internetowej seminariumpelplin.pl oraz na plakacie dostępnym w mediach społecznościowych i w gablocie parafialnej.

9. Duszpasterstwo osób żyjących w związkach niesakramentalnych zaprasza na rekolekcje, organizowane przez ks. Tomasza Westfala w dniach od 15 do 21 lipca w Domu Rekolekcyjnym „Trzy Jaskółki” w Kiczorach, w Beskidach. Szczegółowe informacje na plakacie

10. Jest do nabycia „Pielgrzym”.

11. W tym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Zofia Rudnik, l. 91, z pl. Jagiellońskiego, śp. Maria Cieślewicz, l. 90, z ul. 31-stycznia, śp. Piotr Koperski, l. 66, z ul. Wysokiej, wieloletni organista grający w niedzielę w kościele gimnazjalnym (jego pogrzeb w poniedziałek o 13.30 na cmentarzu komunalnym). Wieczny odpoczynek…

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *