Ogłoszenia 18.09.2022 r.

1.Dzisiaj do naszego dekanatu przybędą relikwie bł. Carla Acutisa, który jest patronem ludzi młodych oraz cyberprzestrzeni – tematem przewodnim spotkania z błogosławionym będzie Jego maksyma życiowa „Eucharystia jest moją autostradą do Nieba” – peregrynację rozpoczniemy procesją sprzed Bramy Człuchowskiej o godz. 11.30 i przejdziemy na Mszę Św. o godz. 12.00 do Chojnickiej Bazyliki, a następnie rozpoczniemy czuwanie modlitewne przy relikwiach bł. CARLA ACUTISA do godz. 13.45. Relikwie zostaną z nami do godz. 15.30.

2. We wtorek, po Mszy św. wieczornej, spotkanie Domowników Boga.

3. Zakończyły się zapisy kandydatów do bierzmowania. W następną niedzielę ogłosimy terminy spotkań w grupach.  

4. Franciszkanie Maryi zapraszają w środę na godz. 17.30 na różaniec za nasze miasto, rodziny, osoby życia konsekrowanego i kapłanów. 

5. W środę zapraszamy także do pieszego pielgrzymowania do Zamartego. Trud pielgrzymi  i sprawowaną Mszę świętą w sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej, ofiarujemy w intencji powołań do sakramentalnych małżeństw i rodzicielstwa oraz kapłaństwa, życia konsekrowanego i misyjnego. Wspólne pielgrzymowanie rozpoczniemy przy kościele Matki Boskiej Fatimskiej o godz. 18.30. Zainteresowane osoby prosimy o kontakt z ks. Tomaszem Mońko (tel. 509 117 868) lub ks. Januszem Chyłą (tel. 604 411 838). Zgłoszenie jest potrzebne, aby zorganizować transport powrotny. Zapraszamy także do przyjazdu na Mszę św. do Zamartego, która będzie sprawowana ok. godz. 21.00. 

6. W minioną sobotę dzieci i młodzież parafialna: ministranci, schola i Młody Kolping uczestniczyła w warsztatach różańcowych, podczas których wykonywała różańce z myślą o zbliżającym sie miesiącu październiku. W przyszła niedzielę po Mszach Św. o godz. 9, 10.30 i 11.15 będzie można nabyć różańce za dowolną ofiarę, która przeznaczona będzie na kolejne działania dzieci i młodzieży. Zachęcamy do wsparcia ich inicjatywy.

7. 26 września, w poniedziałek wyrusza z naszej parafii młodzież maturalna na pielgrzymkę autokarową na Jasną Górę, by wspólnie z całą diecezją modlić się o Boże łaski i opiekę Maryi na ostatni rok nauki, egzaminy maturalne oraz dalszy wybór drogi życia. Wszelkie informacje u ks. Dominika i ks. Szymona.

8. Parafia Matki Boskiej Fatimskiej zaprasza na Weekend formacyjny z dr Iwoną Niedbalską, w dniach 14 – 16 Października. Temat: „Zrozumieć nastolatka i siebie, czyli konferencje dla wszystkich.” Zapisy: 509117868.

9. Od pierwszej soboty października w naszej parafii będzie miała miejsce adoracja Najświętszego Sakramentu w każdą sobotę miesiąca. Rozpocznie się ona zaraz po Mszy św. wieczornej i będzie trwała ok. godziny. Podczas tej modlitwy będzie obecny kapłan, u którego można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania. Niech ten czas będzie dla nas przygotowaniem do przeżywania niedzieli.

10. Jest do nabycia nowy „Pielgrzym” oraz książeczki z modlitwami o pokój.

11. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Krystyna Jażdżewska z Angowic oraz Jan Masłoch z ul. Kościuszki. Wieczny odpoczynek….