Ogłoszenia 19.03.2023 r.

1. Aktualny numer naszej gazetki parafialnej jest wyłożony na balaskach. Zachęcamy do zapoznania się z jej treścią. Serdecznie Bóg zapłać za ofiary składane na jej druk.

2. Dzisiaj w niedzielę odbywa się zbiórka na misjonarzy, szczególnie tych, którzy pochodzą z naszej diecezji oraz na pomoc Ukrainie. Zachęcamy do włączenia się w to dzieło miłosierdzia.

3. Zapraszamy w Wielkim Poście w każdy piątek na nabożeństwo Drogi krzyżowej: w bazylice, po mszy św. o godz. 8.30. W kościele gimnazjalnym: 15.15, 17.00 dla dzieci, 19.00 dla młodzieży.

W niedzielę, natomiast, do bazyliki na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym na godz. 15.00.

4. W poniedziałek będziemy obchodzić uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny przeniesioną niedzieli. Zapraszamy do modlitwy za wstawiennictwem tego świętego, szczególnie za mężczyzn i ich misję w Kościele i świecie.

5. We wtorek po Mszy św. wieczornej spotkanie osób chcących pogłębić swoją relację
z Bogiem na wspólnocie „Domownicy Boga”.

6. W piątek o godz. 20.00 w małym kościele parafii MBKP w Chojnicach rozpocznie się Ekstremalna Drogę Krzyżową. Można wybrać jedną z dwóch tras – do Wiela (42 km) lub do Zamartego (23 km). Po Mszy świętej zapraszamy na całonocną adorację Najświętszego Sakramentu zwłaszcza tych, którzy pragnęliby wziąć udział w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej, a z powodu stanu zdrowia nie mogą. Zapisy na EDK pod adresem: www.edk.org.pl

7. W sobotę w uroczystość Zwiastowania Pańskiego – którą obchodzimy jako Dzień Świętości Życia – przez cały dzień podczas Mszy św. można przystąpić do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Zapraszamy również na XX Marsz dla Życia. Rozpocznie się on w dużym kościele parafii MBKP w Chojnicach o godz. 16.00 świadectwem Anny i Piotra Jakubków. Następnie odbędzie się nabożeństwo przebłagalne za grzechy przeciw ludzkiemu życiu oraz Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego. Marsz zakończy się Mszą świętą odpustową w kościele gimnazjalnym o godz. 18.00. Osoby, które podejmą duchową adopcję prosimy o przyniesienie świec.

Tego dnia podczas adoracji Najświętszego Sakramentu, po Mszy św. wieczornej, pamiętajmy o modlitwie za nasze Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie.

8. Jako parafia włączyliśmy się w akcję „Książka dla Więźnia”. Zbieramy niepotrzebne i niejednokrotnie zalegające strychy książki. Przekażemy je do bibliotek w zakładach karnych i poprawczych. Mile widziane książki o każdej tematyce, zarówno beletrystyka, jak
i opracowania historyczne, podręczniki, encyklopedie, książki techniczne i inne. Książki można przynosić do zakrystii, biura parafialnego gdzie nam wygodniej. To, co nam jest zbędne może odmienić czyjeś życie, zachęcamy do włączenia się w tę akcje: „Książka dla więźnia”. Akcja trwa do Niedzieli Palmowej.

9. Droga krzyżowa ulicami naszego miasta w tym roku będzie  w Niedziela Palmową w 18 rocznicę śmierci św. Jana Pawła II. Rozpocznie się o godzinie 18.00 przed Bazyliki. Zapraszamy.

10. Zapraszamy młodzież, a w szczególny sposób kandydatów do bierzmowania do wyjazdu na diecezjalny Dzień Młodych w Kościerzynie, który odbędzie się w Niedzielę Palmową 2 kwietnia br. W programie m. in. Msza Św. pod przewodnictwem Ks. Bpa Ryszarda Kasyny, ciepły posiłek i koncert ewangelizacyjny zespołu TAU. Koszt wyjazdu to 40 zł. Zapisy do 30 marca w zakrystii po każdej Mszy św. i biurze parafialnym w godzinach urzędowania.

11 Jest do nabycia nowy „Pielgrzym”.

12. W tym tygodniu odszedł do wieczności: śp. Zygmunt Hoppe, l. 75, z ul. Dworcowej. Wieczny odpoczynek…

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *