OGŁOSZENIA 19. 05. 2024 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 19. 05. 2024 r.

 1. Zapraszamy na nabożeństwa majowe. W dni powszednie będą odprawiane przed Mszą św. o godz. 18.00 a w niedzielę po Mszy św. o godz. 12.00
 2. We wtorek po Mszy św. wieczornej spotkanie osób chcących pogłębić swoją relację z Bogiem w wspólnocie „Domownicy Boga”.
 3. Wspólnota Neokatechumenatu zaprasza na katechezy dla młodzieży i dorosłych w poniedziałki i czwartki po Mszy św. wieczornej.
 4. W sobotę – po Mszy św. wieczornej zapraszamy do adoracji Najświętszego Sakramentu oraz do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Serdecznie dziękujemy Rycerzom Kolumba za posługę przed Najświętszym Sakramentem oraz za zamykanie kościoła po zakończonej adoracji.
 5. Serdeczne Bóg zapłać, za ofiary złożone na kolektę inwestycyjną przeznaczoną na prace remontowe w naszej bazylice, jest znów rekordowa. Razem z wpłatami na konto parafialne wynosi 11.241 zł oraz 10 euro. Bardzo dziękujemy za każdą ofiarę.
 6. 17 czerwca odbędzie się Diecezjalne Spotkanie Młodych „Przystań – Warsztaty dla Duszy” w Pelplinie pt. „Słuchaj i Żyj”. Zapisy w zakrystii i biurze parafialnym, w szczególny sposób do tego wyjazdu jest zaproszona młodzieży przygotowująca się do sakramentu bierzmowania.
 7. W czwartek 30 maja będziemy obchodzili uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, prosimy, aby już dzisiaj pomyśleć o przygotowaniu poszczególnych ołtarzy oraz swoich domowych okien na przejście Pana Jezusa ulicami naszej parafii.
 8. Do odnowienia  2 kielichów i paten, które są wystawione w gablocie w Bazylice, przyczynili się Rodzice dzieci Komunijnych z obecnego roku, jak i Komitet obchodów 400 setnej rocznicy powstania obecnego LO im. Filomatów Chojnickich. Do zapłaty zostało jeszcze 1000 PLN. Jeden z nich jest z roku 1895 i został podarowany Księdzu Leonowi Boeningowi, ówczesnemu proboszczowi przez p. Józefa Knittera.
 9.  W niedzielę 23 czerwca w Fosie Miejskiej odbędzie się festyn parafialny. Czeka nas wiele niespodzianek oraz atrakcji. Całość spotkania poprowadzi profesjonalny wodzirej, a gościem specjalnym będzie piosenkarka Magdalena Steczkowska. Podczas festynu będzie tzw. „fanciarnia”, gdzie będziemy losować poszczególne fanty. Zwracamy się z uprzejmą prośbą o włączenie się w przygotowanie nowych fantów, które można przynosić do zakrystii lub biura parafialnego. Nie przynosimy używanych rzeczy. Jednocześnie już dziś zapraszamy do wspólnego świętowania.
 10.  W czwartek (23 maja) przybędą do Bazyliki katedralnej w Pelplinie kapłani na swój Diamentowy (1964), Złoty (1974) i Srebrny (1999) Jubileusz święceń kapłańskich. W śród dostojnych jubilatów są kapłani pracujący w naszym mieście ks. senior Henryk Cyrzan i ks. proboszcz Tomasz Mońko oraz kapłani pochodzący z naszej parafii ks. kanclerz Adam Kałduński i ks. Dariusz Pestka. Ksiądz Dariusz Pestka będzie dziękował Panu Bogu za dar kapłaństwa w naszej bazylice również w czwartek o godz. 18:00 serdecznie zapraszamy. Otoczmy modlitwą  wszystkich Jubilatów.
 11. Z racji braku chętnych na kolonie do Krakowa zostały one odwołane. Mamy drugą propozycje na kolonie w Ostrzycach na Kaszubach w terminie od 16 do 20 lipca koszt tych kolonii to 800 zł pozostała część zostanie opłacona przez parafię. Prosimy zgłaszać chętne osoby do ks. Karol.  
 12. Zapraszamy do udziału w pielgrzymkach na Jasną Górę. 24 i 25 lipca odbędzie się pielgrzymka motocyklowa. Zainteresowanych prosimy o kontakt z ks. Karolem Misiurskim (tel. 513 646 230) lub ks. Januszem Chyłą (tel. 604 411 838). 31 lipca rozpocznie się pielgrzymka piesza. Informacje i zapisy u ks. Mateusza Pryczkowskiego (tel. 690 521 561). 7 sierpnia rozpocznie się pielgrzymka rowerowa. Informacje i zapisy u p. Andrzeja Oleszczuka (tel. 694 248 748). Pielgrzymka piesza i rowerowa zakończy się 13 sierpnia.
 13. Jutro w poniedziałek święto NMP Matki Kościoła zapraszamy do bazylika na dodatkową Msze świętą o godz. 10:00 z udziałem szkół katolickich.
 14.  Z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: śp. Stefania Skobiej z Placu Jagiellońskiego. Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie…

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *