OGŁOSZENIA 19. 11. 2023 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 19. 11. 2023 r.

 1. Aktualny numer naszej gazetki parafialnej jest wyłożony na balaskach. Zachęcamy do zapoznania się z jej treścią. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na jej druk.
 2. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na kolektę inwestycyjną na rzecz naszej Bazyliki. W tym tygodniu na częściowy remont organów w Bazylice 4 osoby złożył kwotę 3550,00 zł. Mamy więc razem już 7730,00 zł. Nie jest to jeszcze połowa, ale już blisko. Bóg Zapłać ofiarodawcom. Ofiary wpłacane na konto z dopiskiem ,,na cele kultu religijnego” możemy wykorzystać przy rozliczeniu z Urzędem Skarbowym.
 3. Serdecznie zapraszamy młodzież wraz z rodzinami na Dekanalny Dzień Młodych pt. „Chcę żyć!”, który rozpocznie się 26 listopada o godz. 16.00 Mszą św. w naszej Bazylice, następnie o godz. 17.00 odbędzie się koncert zespołu ewangelizacyjnego „Na cały głos”. Obecność kandydatów do bierzmowania z obu roczników obowiązkowa.
 4. W przyszłą sobotę z naszej parafii wyjeżdżają dzieci do „Parku Trampolin” do Bydgoszczy w ramach podziękowania za uczestnictwo w różańcach świętych w miesiącu październiku.
 5. W sobotę 25 listopada o godz. 10:00 Rycerze Kolumba zapraszają do Kościoła gimnazjalnego na dzień skupienia. W programie msza św. z konferencją dla mężczyzn, adoracja NS, różaniec i poczęstunek, w podziemiach kościoła gimnazjalnego.
 6. We wtorek po Mszy św. wieczornej spotkanie wspólnoty „Domownicy Boga”, zapraszamy osoby chętne, które chciałby dołączyć do naszej wspólnoty i pogłębić swoją wiarę.
 7. W środę 22 listopada przypada wspomnienie Św. Cecylii, patronki chórów i muzyki kościelnej. Zapraszamy w tym dniu na msze świętą o godz. 18.00, która będzie sprawowana w intencji naszego parafialnego Chóru „Lutnia”, Scholii Bazyliszki oraz Zespołu „Benedictus”.
 8. Franciszkanie Maryi i Domownicy Boga zapraszają w środę na 17.30 do Kościoła Gimnazjalnego na różaniec za miasto, rodziny, kapłanów, osoby konsekrowane.
 9. W każdą środę zapraszamy na nowennę do MB Nieustającej Pomocy po Mszy świętej o godz. 8:30 oraz Nowennę do MB Pocieszenia po Mszy świętej o godz. 18:00. 
 10. Zapraszamy do adoracji Najświętszego Sakramentu, która jest w każdą sobotę w kościele Gimnazjalnym. Rozpoczyna się zaraz po Mszy św. wieczornej i trwa ok. godziny. Podczas tej modlitwy jest obecny w konfesjonale kapłan, u którego można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania. Niech ten czas będzie dla nas przygotowaniem do przeżywania niedzieli.
 11. Pan organista roznosi opłatki wigilijne do naszych domów. Plan ulic na najbliższy tydzień został umieszczony na tablicy ogłoszeń.
 12. Parafia Matki Boskiej Fatimskiej zaprasza 24 listopada o godz. 17:30 na kolejny wieczór uwielbienia. Poprowadzi go ks. dr Wojciech Kardyś, biblista. Tematem konferencji będzie przedstawienie nieba, piekła i czyśćca w ujęciu biblijnym. Następnie adoracja, uwielbienie i indywidualne błogosławieństwo. Serdecznie zapraszamy. 
 13. Za tydzień będziemy gościć w naszej parafii O. Sylwestra Oblata który wygłosi dla nas homilię i będzie rozprowadzał kalendarze na 2024 rok.
 14. Jest do nabycia „Pielgrzym”.
 15. Po Mszy św. można nabyć kalendarze ścienne na rok 2024, duże w cenie 15 zł, a pozostałe po 10 zł.
 16. W tym tygodniu odszedł do wieczności: śp. Ariel Stanisławski, śp. Halina Synak, śp. Dariusz Lietz. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *