Ogłoszenia 2.04.2023 r.

1. Aktualny numer naszej gazetki parafialnej jest wyłożony na balaskach. Zachęcamy do zapoznania się z jej treścią. Serdecznie Bóg zapłać za ofiary składane na jej druk.

2. Dzisiaj, w 18 rocznicę śmierci św. Jana Pawła II, o godz. 18.00 rozpocznie się Droga krzyżowa ulicami naszego miasta. Ruszamy o godzinie 18.00 przed Bazyliki. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

3. W Wielki Wtorek po Mszy św. wieczornej spotkanie osób chcących pogłębić swoją relację z Bogiem na wspólnocie „Domownicy Boga”.

4. W Wielką Środę odbędzie się w naszej parafii spowiedź z udziałem zaproszonych kapłanów. Spowiedź będzie w Bazylice: rano od godz. 9.00 do 11.00, a popołudniu od godz. 16.00 do 18.00. Następnie będzie przerwa na Mszę św. i od 18.45 do 19.15. Spowiedź w parafii Chrystusa Miłosiernego w poniedziałek, zaś we wtorek w parafii Matki Bożej Królowej Polski. 

5. Mszą Wieczerzy Pańskiej rozpoczynamy Triduum Paschalne czyli świętowanie Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa, będziemy ją sprawować w Wielki Czwartek o godz. 18.00. Po jej zakończeniu adoracja Najświętszego Sakramentu do północy.

6. W Wielki Piątek i w Wielką Sobotę w Bazylice o godz. 7.00 Liturgia godzin, czyli jutrznia; jest to modlitwa psalmami o poranku, przeplatana czytaniami opowiadającymi o tym, co dzieje się w Wielki Piątek i Wielką Sobotę. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

7. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły od pokarmów mięsnych, jakościowy i ilościowy. Można spożyć 3 posiłki, w tym jeden do syta. Tego dnia w Bazylice o godz. 15.00 rozpoczniemy nowennę do Bożego Miłosierdzia. Liturgię Męki Pańskiej o godz. 18.00. Po jej zakończeniu adoracja Najświętszego Sakramentu. Potrwa ona przez całą noc aż do Wielkiej Soboty, do godz. 21.00.

8. W Wielką Sobotę zachęcamy do postu od pokarmów mięsnych, jako przygotowanie do świętowania Wielkanocy. Tego dnia poświęcimy pokarmy na stół wielkanocny. Święcenie pokarmów odbędzie się w Kościele Gimnazjalnym o godz. 10.00, 11.00, 12.00, 13.00, 14.00 i 16.00.

9. Wigilia Paschalna rozpocznie się w Bazylice o godz. 21.00. 

10. W uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego Msze święte według porządku niedzielnego. Nowenna do Bożego Miłosierdzia w pierwszy i drugi dzień świąt w Bazylice o godz. 18.45.

11. Zbliża się do końca akcja „Skarbonka Wielkopostna”. Prosimy o przynoszenie zebranych ofiar do Wielkiej Soboty (8 kwietnia) do zakrystii lub biura parafialnego. Dziękujemy wszystkim za pomoc okazaną dzieciom ukraińskim. 

12. Za tydzień kolekta inwestycyjna przeznaczona na pokrycie kosztów zakończonych prac remontowych w naszej bazylice. Bóg zapłać za każdą ofiarę, w tym te przekazane na konto parafialne i złożoną w biurze parafialnym.

13.Bierzmowanie +” (plus), to kurs przygotowujący do przyjęcia Sakramentu bierzmowania. Zaproszenie skierowane jest do osób, które z różnych powodów nie mogły przystąpić do tego Sakramentu w wyznaczonym czasie. Zapisywać się można w biurze parafialnym do 16-go kwietnia.

14. Jest do nabycia  nowy „Pielgrzym”.

15. W tym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Elżbieta Tandecka, l. 66, z ul. Mickiewicza, śp. Danuta Jeżdżewska, l. 69, z ul. Piłsudskiego Wieczny odpoczynek…

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *