Ogłoszenia 21.05.2023 r.

1. Aktualny numer naszej gazetki parafialnej jest wyłożony na balaskach. Zachęcamy do zapoznania się z jej treścią. Serdecznie Bóg zapłać za ofiary składane na jej druk.

2. W miesiącu maju zapraszamy na nabożeństwa majowe. W dni powszednie są odprawiane po Mszy św. o godz. 18.00  a w niedzielę po Mszy św. o godz. 12.00.

3. W minioną sobotę, 20 maja w bazylice katedralnej w Pelplinie, pięciu diakonów naszego seminarium przyjęło z rąk biskupa diecezjalnego Ryszarda Kasyny sakrament święceń w stopniu prezbiteriatu. Ogarnijmy modlitwą  nowych kapłanów naszej diecezji.

4. We wtorek po Mszy św. wieczornej spotkanie wspólnoty „Domownicy Boga”.

5. Franciszkanie Maryi i Domownicy Boga zapraszają  w środę na 17.30 do bazyliki na różaniec za miasto, rodziny, kapłanów, osoby konsekrowane.

6. Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Pelplińskiej zaprasza młodzież męską do udziału w dniach skupienia, które odbędą się w dniach od 26 do 28 maja 2023 roku w gmachu WSD. Ta forma skupienia ma być pomocą dla młodych (uczniów szkół średnich, maturzystów i studentów) w rozeznaniu ich drogi. Formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stronie www.seminariumpelplin.pl. Więcej informacji na plakacie w gablocie, stronie parafii i stronie seminarium.

7. Zapraszamy wszystkich chętnych do śpiewania w naszym chórze parafialnym. Próby odbywają się w poniedziałki i czwartki od godz.18:45 w salce parafialnej.

8.  W miesiącu maju i czerwcu kapłani dziękują Bogu za dar sakramentu kapłaństwa.  Ks. Dominik razem z kolegami ze swojego roczniak święceń uczyni to w kościele gimnazjalnym w najbliższy poniedziałek o godzinie 12.00. Jest to dobra okazja, by uczestniczyć w tej Mszy św. modląc się za swoich kapłanów pełniących posługę w naszej parafii i o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

9. Zapraszamy do adoracji Najświętszego Sakramentu, która jest w każdą sobotę. Rozpoczyna się zaraz po Mszy św. wieczornej i trwa ok. godziny. Podczas tej modlitwy jest obecny w konfesjonale kapłan, u którego można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania. Niech ten czas będzie dla nas przygotowaniem do przeżywania niedzieli.

10. W parafii pw. Matki Boskiej Fatimskiej w Chojnicach powstaje Rycerstwo Niepokalanej. Dzieło to założył św. Maksymilian Kolbe. Aby wstąpić do Rycerstwa należy przyjąć cudowny medalik, odmówić akt oddania Niepokalanej i codziennie modlić się słowami: „O Maryjo bez grzechu poczęta…”. Możliwość wstąpienia do Rycerstwa będzie miała miejsce w wyżej wymienionej parafii 28 maja, w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, na mszy św. o godz. 9:00. 

11. Zapraszamy na rowerową pielgrzymkę do Wiela. W niedzielę 28 maja o 10.30 Msza Święta w kościele MB Fatimskiej. Po Mszy Świętej wyruszamy do Wiela. Informacje i zapisy: 509117868

12. Zespół Szkół  w Chojnicach zaprasza absolwentów  Liceum Ogólnokształcącego im. Filomatów Chojnickich oraz Technikum im. Stefana Bieszka  na uroczysty zjazd z okazji 400-lecia istnienia szkoły który odbędzie się w dniach 9,10,11 czerwca 2023 r. 

W programie zjazdu m. in. : Spotkanie absolwentów wszystkich roczników w sobotę 10 czerwca 2023 r. o godz. 11.00 w budynku szkoły przy ulicy Nowe Miasto.  W niedzielę 11 czerwca o godz. 12.00 zapraszamy do udziału w Mszy Św. w intencji absolwentów, pracowników i uczniów Zespołu Szkół w Chojnicach w chojnickiej Bazylice Mniejszej. Po zakończeniu mszy nastąpi odsłonięcie pamiątkowego obelisku upamiętniającego 400-lecie istnienia szkoły.

13. „Zaplanuj pielgrzymkę marzeń”, zapraszamy do zapoznania się z ofertami pielgrzymek zagranicznych biura pielgrzymkowego N-Adventures na naszej stronie parafialnej oraz parafialnym profilu Facebook.

14.W sobotę o godz. 17.15 zapraszamy do bazyliki na modlitwę uwielbienia Boga, która zakończy się Mszą św. wigilijną z odnowieniem przyrzeczeń z bierzmowania przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego, po Mszy zawierzymy naszą parafię Matce Bożej w litanii loretańskiej. Jest to święto całego Kościoła, wszystkich ochrzczonych i wspólnot parafialnych. Dlatego zapraszamy wszystkich, szczególnie wspólnoty naszej parafii: chór Lutnia, Domowy Kościół, Rodzinę Kolpinga, scholę, ministrantów, Neokatechumenat, Rycerzy Kolumba, Róże Różańcowe, Domownicy Boga oraz rodziny, osoby samotne, starsze, młodzież, dzieci.

15. Jest do nabycia „Pielgrzym”.

16. W tym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Małgorzata Ossowska, lat 51, z ul. Okrężnej, śp. Wojciech Czeszejko-Sochacki, lat 52, z ul. Staroszkolnej. Wieczny odpoczynek…

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *