Ogłoszenia 21.08.2022 r.

  1. Serdecznie zapraszamy na uroczystości odpustowe w naszej parafii.

W piątek – 26 sierpnia (dzień NMP Częstochowskiej)– nabożeństwo pokutne o godzinie 18.45 i Adoracja Najświętszego Sakramentu do godziny 20.00. Okazja do spowiedzi od godziny 19.15 do 20.00 (kościół gimnazjalny).

Sobota – 27 sierpnia – adoracja Najświętszego Sakramentu od godziny 9.00 do 10.00 i okazja do skorzystania z sakramentu pokuty (kościół gimnazjalny) .

Niedziela 28 sierpnia – nieszpory w Bazylice o godzinie 15.00.

Poniedziałek 29 sierpnia – dzień odpustu – Msze św. w Bazylice z kazaniem o godzinie: 7.00; 8.30; 10.00 i o godzinie 18.00.

  • Dziękujemy ks. Markowi Boguszowi za pięcioletnią posługę duszpasterską w naszej parafii. Życzymy łask Bożych i prowadzenia Ducha Świętego w nowej parafii w Linii.

Równocześnie witamy w naszej parafii ks. Karola Misiurskiego i życzymy, aby św. Jan Chrzciciel był dla Księdza inspiracją  i siłą w posłudze, a Maryja, Matka Pocieszenia, otacza swoją matczyna troską i miłością.

  • Trwa w Polsce miesiąc ważnych rocznic patriotycznych i świąt maryjnych również miesiąc abstynencji, dlatego zachęcamy wszystkich ludzi dobrej woli do zachowania abstynencji od alkoholu.
  • We wtorek, po Mszy św. wieczornej, spotkanie Domowników Boga.
  • Przypominamy, że w związku z rozpoczęciem prac remontowych w naszej bazylice, msze św. w dni powszednie są w kościele gimnazjalnym.
  • Zapraszamy na „IX Letnie Koncerty Organowe Chojnice 2022” do Kościoła Gimnazjalnego. Trzeci koncert, finałowy, odbędzie się w niedzielę 28 sierpnia o godz. 20:00 w wykonaniu: Paweł Adam Nowak – akordeon (Sulęczyno) i Maciej Zakrzewski – organy (Gdańsk).
  • Jest do nabycia nowy „Pielgrzym”, oraz książeczka „Pokój i pojednanie”.