Ogłoszenia 20.11.2022 r.

1. Aktualny numer naszej gazetki parafialnej jest wyłożony na balaskach. Zachęcamy do zapoznania się z jej treścią. Serdecznie Bóg zapłać za ofiary składane na jej druk.

2. Dzisiaj przypada uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Uroczystość ta jest obchodzona jako Światowy Dzień Młodzieży. Dekanalne spotkanie młodych, w tym kandydatów do bierzmowania rozpoczniemy Mszą świętą o godz. 14.00 w dużym kościele Matki Bożej Królowej Polski w Chojnicach. Zapraszamy na to wydarzenie w szczególny sposób kandydatów do bierzmowania z obu roczników.

3. Dzisiaj kolekta przeznaczona będzie na Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie. Bóg zapłać za złożone ofiary.

4. W gablocie ogłoszeń wywieszone zostały terminy spotkań w grupach dla kandydatów do bierzmowania. Prosimy o zapoznanie się z nimi. 

5. W poniedziałek 21 listopada o godz.18.00 w wigilię uroczystości Św. Cecylii patronki chórów i muzyki kościelnej, zapraszamy na mszę w intencji naszego parafialnego chóru Lutnia i scholi.

6. We wtorek po Mszy św. wieczornej spotkanie Domowników Boga.

7. Pan organista roznosi opłatki wigilijne do naszych domów. Plan ulic na najbliższy tydzień został umieszczony na tablicy ogłoszeń.

8. 24 listopada w godzinach od 16 do 19 odbędą się kolejne warsztaty papiernicze dla dzieci z klas od 3 do 8. Tematem zajęć będzie kartka świąteczna..koszt zajęć 20 zł.Zapisy u p.Asi Orlikowskiej (nr tel.663 396 261)

9. W czwartek (24 listopada) zespół pieśni i tańca „Bławatki” zaprasza na jubileusz 30-lecia, o godz. 17.00, w Chojnickim Centrum Kultury.

10. Rycerze Kolumba zapraszają 26 listopada br. na godzinę 10:00 do kościoła MBKP w Chojnicach na Dni Formacji, które w tym roku odbędą się pod hasłem „Przyszłość ludzkości idzie poprzez rodzinę”. Zaproszenie kierujemy zarówno do mężczyzn jak i kobiet, ponieważ tematem przewodnim będą zadania, które stoją przed współczesnymi rodzinami chrześcijańskimi. Wstęp wolny, zapewniamy poczęstunek.

11. Za tydzień w niedzielę Msza św. o godz. 9.00 będzie sprawowana za kolejarzy. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

12. Podczas zbiórki na cmentarzu Szkolnego Koła Wolontariatu SP3 w Chojnicach podczas dniach 1 i 2 listopada zostało zebrane 2497 zł. Bóg zapłać za wsparcie tej inicjatywy.

13. Stowarzyszenie Rodziny Kolpinga, zaprasza do wzięcia udziału w akcji świątecznej „Napełnij worek świętego Mikołaj”, która ma na celu wspomóc osoby potrzebujące, starsze i samotne. W poprzednich latach akcja cieszyła się pięknymi owocami wśród najbardziej potrzebujących, dlatego i w tym roku pragniemy podjąć się realizacji tego zadania. Z koszyka na balaskach można zabrać przygotowane woreczki na których zostały wypisane produkty, które należy dostarczyć do 4 grudnia do zakrystii lub biura parafialnego.

14. Serdecznie zapraszamy młodych ludzi naszej Diecezji w wieku od 18 do 35 lat, na Europejskie Spotkanie Młodych Taize, które w tym roku odbędzie się w Rostocku od 28. 12. 2022 do 01. 01. 2023. Koszt przejazdu z ubezpieczeniem wynosi 500 zł + 70 Euro. Zapisy do końca listopada u ks. Dominika Roczniaka pod numerem telefonu 795-625-445 lub osobiście.

15. Serdecznie zapraszamy na 8 dniową pielgrzymkę do Portugalii i Hiszpanii, która odbędzie się od 05 do 12 lipca 2023. W programie min. Fatima, Santiago de Compostela, Porto, Lizbona. Szczegóły w gablocie ogłoszeń, stronie internetowej i u ks. Dominika Roczniaka pod numerem telefonu lub osobiście.

16. Jest do nabycia „Pielgrzym”.

17. Odszedł do wieczności: śp. Bernard Niesłony, lat 69. Wieczny odpoczynek…

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *