Ogłoszenia 23.04.2023 r.

1. Aktualny numer naszej gazetki parafialnej jest wyłożony na balaskach. Zachęcamy do zapoznania się z jej treścią. Serdecznie Bóg zapłać za ofiary składane na jej druk.

2. Dzisiaj w Kościele katolickim obchodzimy niedzielę biblijną i 7. Narodowe Czytanie Pisma Świętego. Jest to czas, który zaprasza nas do pogłębionej lektury i słuchania Słowa Bożego. Narodowe Czytanie Pisma Świętego zainauguruje 15. Tydzień Biblijny pod hasłem: „Wierzę w Kościół Ojca i Syna i Ducha Świętego”.

3. W poniedziałek obchodzimy, przeniesioną z dzisiaj, uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.

4. W środę po Mszy św. wieczornej rozpocznie się nocna adoracja Najświętszego Sakramentu. Potrwa do czwartku do godz. 8.00. Modlimy się w intencji naszej Ojczyzny, miasta, rodzin, kapłanów, osób konsekrowanych.

5. Zapraszamy do adoracji Najświętszego Sakramentu, która jest w każdą sobotę miesiąca. Rozpoczyna się zaraz po Mszy św. wieczornej i trwa ok. godziny. Podczas tej modlitwy jest obecny w konfesjonale kapłan, u którego można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania. Niech ten czas będzie dla nas przygotowaniem do przeżywania niedzieli.

6.  W następną niedzielę na mszy św. o godz. 9.00 rozpoczniemy peregrynację ikony św. Józefa w wizerunku z Oratorium św. Józefa w Montrealu, wizerunku ojca i opiekuna Najświętszej Maryi Panny i Jezusa. To szczególnie ważne akcenty dla Rycerzy Kolumba, których posłaniem jest budowa szczęśliwych małżeństw i katolickich rodzin. Na zakończenie Mszy św. akt zawierzenia św. Józefowi. O godz. 10:15 w podziemiach kościoła Gimnazjalnego film o św. Józefie.

W poniedziałek zapraszamy na Majówkowy rajd rowerowy ze św. Józefem do Zamartego. Zbiórka o godz. 9.45  na placu przy Bazylice, 10.00 startujemy, żeby o godz. 11.30 w sanktuarium w Zamartem wspólnie modlić się na Mszy św. Zakończenie rajdu w Bazylice ok. 14.00. Zapisy u p. Piotra Czapiewskiego (530 488 163) i ks. Szymona (667- 225- 312). Tego dnia zapraszamy także do bazyliki na 17:30, na wspólny różaniec ze św. Józefem. Następnie na Mszę św. o godz. 18.00 i akt zawierzenia św. Józefowi.
Od wtorku do piątku o godz. 17.45 – Litania do św. Józefa, 18.00 – Msza św. Po Mszy św. akt zawierzenia św. Józefowi. W sobotę zakończymy peregrynację ikony na Mszy św. o godz. 8.30.
W trakcie peregrynacji Ikony św. Józefa po każdej Mszy będzie możliwość zakupu modlitewnika z modlitwami do św. Józefa. Niedościgniony wzór św. Józefa niech będzie dla nas codzienną inspiracją w naszym powołaniu do małżeństwa i ojcostwa.

7. Stowarzyszenie Muzykaliturgiczna.pl z siedzibą w Gdańsku organizuje w Chojnicach weekendowe wokalne warsztaty muzyki liturgicznej „Ars Canendi”. Wydarzenie będzie miało charakter cykliczny i odbędzie się przy parafii MB Fatimskiej w dniach 12-14 maja. Zaproszenie kierowane jest do wszystkich powyżej 12 roku życia. Do ich przeprowadzenia zostali zaproszeni świetni fachowcy: Natalia Kurzak i Michał Rajewski. Zwieńczeniem warsztatów będzie oprawa Mszy św. w niedzielę 14 maja o godz. 14.00 w naszej bazylice. Szczegóły na stronie muzykaliturgiczna.pl i na plakacie w parafialnej gablocie.

8. Jest do nabycia „Pielgrzym”.

9. W tym tygodniu odszedł do wieczności: śp. Józef Połom, lat 59, z ul. Grunwaldzkiej. Wieczny odpoczynek….

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *