Ogłoszenia 23.07.2023 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 23.07.2023 r.

1. Witamy w naszej parafii nowo wyświęconego Księdza mgr. Krystiana Rinka, który został posłany do pomocy duszpasterskiej w naszej parafii.  Życzymy mu obfitości łask Bożych oraz nieustannego zapału w posłudze kapłańskiej.

2. Aktualny numer naszej gazetki parafialnej jest wyłożony na balaskach. Zachęcamy
do zapoznania się z jej treścią. Serdecznie Bóg zapłać za ofiary składane na jej druk.

2. Dziś 23 lipca obchodzimy  24 Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa. W tym czasie za wstawiennictwem św. Krzysztofa – Patrona kierowców i podróżnych będziemy się modlić za wszystkich użytkowników drogi o bezpieczne podróże dla wszystkich. Ważnym punktem obchodów jest błogosławieństwo kierowców i ich pojazdów, aby zawsze używali ich mądrze i odpowiedzialnie. W naszej parafii błogosławieństwo wszystkich kierowców i pojazdów odbywa się  na placu Emsdetten po Mszy św. o godz. 12:00 i 16:00 oraz na prośbę każdego kto oto poprosi po każdej Mszy św.

3. We wtorek po Mszy św. wieczornej spotkanie wspólnoty „Domownicy Boga”.

4. Zapraszamy do udziału w Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę, która odbędzie w dniach od 31 lipca do 13 sierpnia. Dane kontaktowe i informacje znajdują się na plakacie.

5. W poniedziałek 31 lipca do naszej parafii przybędą na nocleg pielgrzymi z grupy kaszubskiej. Chętnych którzy chcieli by ich przyjąć na nocleg do siebie, prosimy o zgłoszenie się do zakrystii lub biura parafialnego. Okażmy im jak zawsze naszą życzliwość i gościnność.

Podczas trwania pielgrzymki pieszej na Jasną Górę  w Bazylice o godzinie 21.00 zapraszamy  na  Apele Jasnogórskie  – jako wyraz naszej modlitewnej łączności z pielgrzymami.       

 Już teraz zachęcamy do pielgrzymowania duchowego. Na balaskach z gazetkami pojawiła się skrzynka intencji pielgrzymkowych. Jeśli ktoś ma jakąś intencje, którą pragnie, aby pielgrzymi zanieśli ją do Częstochowy bardzo proszę, żeby zapisał ją na kartce i wrzucił do tej skrzynki. Będzie ona wystawiona do 30 sierpnia. Jednocześnie już teraz dziękujemy za wszelkie ofiary składane przy tej okazji. 

6. Zapraszamy na „X Letnie Koncerty Organowe Chojnice 2023” do Kościoła Gimnazjalnego. Drugi koncert odbędzie się w niedzielę 30 lipca o godz. 20:00 w wykonaniu: Michała Botora – organy (Tychy).  

7. Zapraszamy do adoracji Najświętszego Sakramentu, która jest w każdą sobotę. Rozpoczyna się zaraz po Mszy św. wieczornej i trwa ok. godziny. Podczas tej modlitwy jest obecny w konfesjonale kapłan, u którego można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania. Niech ten czas będzie dla nas przygotowaniem do przeżywania niedzieli.

8. Jest do nabycia „Pielgrzym”.

9. W tym tygodniu odeszła do wieczności: śp. Danuta Rudnik z ul. Dworcowej. Wieczny odpoczynek…

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *