Ogłoszenia 24.09.2023 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 24. 09. 2023 r.

 1. Aktualny numer naszej gazetki parafialnej jest wyłożony na balaskach. Zachęcamy do zapoznania się z jej treścią. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na jej druk.
 2. W poniedziałek wyrusza z naszej parafii młodzież maturalna na pielgrzymkę autokarową na Jasną Górę, by wspólnie z całą diecezją modlić się o Boże łaski i opiekę Maryi na ostatni rok nauki, egzaminy maturalne oraz dalszy wybór drogi życia. Otoczmy ich naszą modlitwą.
 3. We wtorek po Mszy św. wieczornej spotkanie wspólnoty „Domownicy Boga”, zapraszamy osoby chętne, które chciałby dołączyć do naszej wspólnoty i pogłębić swoją wiarę.
 4. W każdą środę zapraszamy na nowennę do MB Nieustającej Pomocy po Mszy świętej o godz. 8:30 oraz Nowennę do MB Pocieszenia po Mszy świętej o godz. 18:00.  
 5. W środę po Mszy św. wieczornej rozpocznie się nocna adoracja Najświętszego Sakramentu. Potrwa do czwartku do godz. 8.00. Modlimy się w intencji naszej ojczyzny, miasta, rodzin, kapłanów, osoby konsekrowane.
 6. Zapraszamy do adoracji Najświętszego Sakramentu, która jest w każdą sobotę. Rozpoczyna się zaraz po Mszy św. wieczornej i trwa ok. godziny. Podczas tej modlitwy jest obecny w konfesjonale kapłan, u którego można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania. Niech ten czas będzie dla nas przygotowaniem do przeżywania niedzieli.
 7. 29. września w piątek wspominamy św. Michała, Gabriela i Rafała. Ks. Proboszcz o godzinie 18.00 będzie sprawował Mszę św. w intencji wszystkich czcicieli św. Michała Archanioła, noszących jego szkaplerz.  W tym dniu istnieje również możliwość, otrzymania szkaplerza i włączenia do Jego Czcicieli. Zapraszamy.
 8.  Za tydzień w niedzielę rozpoczyna się październik, miesiąc szczególnej modlitwy różańcowej. Zapraszamy do kościoła gimnazjalnego na nabożeństwa różańcowe: dorosłych i młodzież w dni powszednie o godz. 17.30, a w niedziele o godz. 18.30. Dzieci natomiast, zapraszamy na różaniec od poniedziałku do piątku godz. 16.45.
 9. W naszej parafii działa prężnie młodzieżowa wspólnota: „Boża Paczka”, która spotyka się w każdy poniedziałek. W programie wieczorna Msza św, później spotkanie w salkach parafialnych rozważamy Słowo Boże i wykonujemy piękne prace rękodzielnicze np. różańce. Osoby z klas 7 i 8 i starszych, chętne do bycia w tej grupie serdecznie zapraszamy na spotkanie. 
 10. Wznawiamy zbiórkę plastikowych nakrętek, które przeznaczymy na rzecz potrzebujących, chorych dzieci. Nakrętki można przynosić do zakrystii obydwóch kościołów.
 11. Są jeszcze wolne miejsca na wyjazd do Pelplina w dniu 7 października w dzień Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. Zapraszamy kochających św. różaniec. Zapisy w zakrystii i biurze parafialnym.
 12. Zapraszamy na koncert zespołu „3+1”, który się odbędzie 15 października 2023 r. o godz. 17.00
  w Bazylice z okazji dnia papieskiego pt. „Miłosierdzie Boże na wieki wychwalać będę”.
  W repertuarze utwory o Bożym miłosierdziu oparte na fragmentach z Dzienniczka św. Faustyny.
 13.  Jest do nabycia „Pielgrzym”.
 14.  W tym tygodniu odeszli do wieczności: Anna Kłodzińska, Regina Szydeł, Zbigniew Kolasa, Edgar Domachowski. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *