OGŁOSZENIA 24. 12. 2023 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 24. 12. 2023 r.

(IV NIEDZIELA ADWENTU)

 1. Aktualny numer naszej gazetki parafialnej jest wyłożony na balaskach. Zachęcamy do zapoznania się z jej treścią. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na jej druk.
 2. Zapraszamy do adoracji Najświętszego Sakramentu, która jest w każdą sobotę w Kościele Gimnazjalnym. Rozpoczyna się zaraz po Mszy św. wieczornej i trwa ok. godziny. Podczas tej modlitwy jest obecny w konfesjonale kapłan, u którego można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania. Niech ten czas będzie dla nas przygotowaniem do przeżywania niedzieli.
 3. Dzisiaj przeżywamy IV Niedzielę Adwentu i jednocześnie Wigilię Bożego Narodzenia. Msza św. wigilijna zostanie odprawiona o godz.  22.00 w K. Gimnazjalnym i o godz. 24.00 pasterka w Bazylice.
 4. W I i II dzień Świąt Bożego Narodzenia, Msze św. wg. porządku niedzielnego.
 5. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim osobom, które włączyły się w tegoroczną akcję „Napełnij Worek Świętego Mikołaja” oraz wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie dekoracji w naszych kościołach z racji Świąt Bożego Narodzenia. Dziękujemy również za uczestnictwo w roratach zarówno dzieciom i młodzieży, jak i dorosłym.
 6. Dziękujemy wszystkim którzy wsparli częściowy remont naszych organów w bazylice.
  W przyszłym roku w drugim etapie chcemy podjąć kolejne prace konserwatorskie dotyczące sekcji pierwszego manuału. Jednocześnie przypominamy tym, którzy chcieliby pomóc finansowo
  w dalszych pracach, że do końca roku 2023 wpłacając ofiary na konto, jako wsparcie celu religijnego możemy zmniejszyć nasz podatek do Urzędu Skarbowego. Wzór formularza na

stronie parafialnej. Serdeczne Bóg zapłać.

 • Dobiegła końca też adwentowa akcja „Paczuszka dla Maluszka”. Z całego serca chcemy podziękować wszystkim, którzy włączyli się w pomoc i przygotowali paczki. Wszystkie dary zostały przekazane do Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego w Sierakowicach,  Bóg zapłać.
 • Od 27 grudnia 2023 r. rozpoczniemy tradycyjnie wizyty duszpasterskie zwane kolędą, Jako duszpasterze pragniemy odwiedzić Was, drodzy Parafianie, aby poprzez wspólną modlitwę dziękować Panu Bogu ze otrzymane łaski i prosić o dalsze błogosławieństwo na 2024 rok. W soboty kolędowanie będziemy rozpoczynali o godz. 14.00, w niedziele o 15.00, w pozostałe dni tygodnia o godz. 15.30. W razie niemożności przyjęcia „Kolędy” w wyznaczonym terminie, prosimy o kontakt z ks. Karolem w celu ustalenia dogodnego terminu. Plan kolęd :
27. 12 ŚRODAUL. LICHNOWSKA 15, 17, 19, 21
28. 12 CZWARTEKUL. GRUNOWO
29. 12 PIATEKUL. PRZEMYSŁOWA, UL. WARSZAWSKA,
UL. TOWAROWA
30. 12 SOBOTAUL. LICHNOWSKA „DZIAŁKI”
DZIAŁKI i UL.  DZIAŁKOWA, BOISKO KOLEJWE, UL. SKŁADOWA,  UL. GDAŃSKA, UL. KOŚCIERSKA

Plan kolęd został umieszczony również w gablocie i na stronie internetowej parafii.

 • W zakrystii można nabyć świece wigilijne – małe 10 zł, duże 20 zł.
 • Przypominamy, iż w zakrystii możemy zaopatrzyć się w wodę święconą w buteleczkach.
 • Jest do nabycia nowy numer czasopisma „Pielgrzym”.
 • W tym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Janusz Zaremba i śp. Jan Stopa. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *