OGŁOSZENIA 25. 02. 2024 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 25. 02. 2024 r.

 1. Aktualny numer naszej gazetki parafialnej jest wyłożony na balaskach. Zachęcamy do zapoznania się z jej treścią. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na jej druk.
 2. We wtorek po Mszy św. wieczornej spotkanie wspólnoty „Domownicy Boga”, zapraszamy osoby chętne, które chciałby dołączyć do naszej wspólnoty i pogłębić swoją wiarę.
 3. W środę po wieczornej Mszy św. zapraszamy do kościoła gimnazjalnego na nocną Adorację NS.
 4. W Piątek – po zakończonej Mszy św. o godz. 8.30 w Bazylice droga krzyżowa dla dorosłych oraz o godz. 15.15 w Kościele Gimnazjalnym; O godz. 17.00 droga krzyżowa dla dzieci w Kościele Gimnazjalnym. Droga krzyżowa dla młodzieży o godzinie 19.00 w Kościele Gimnazjalnym. Tradycyjnie po DK dla młodzieży będzie zbiorka do puszek na kolonie dla dzieci z Żytomierza na Ukrainie (w tym roku też odbędą się w Białogórze od 12 czerwca). W niedzielę o godz. 15.00 zapraszamy na Gorzkie Żale.
 5. Od poniedziałku 4 marca w biurze parafialnym będziemy przyjmować intencje mszalne na drugą połowę roku od lipca do grudnia tego roku.
 6. W czwartek o 19:00 zapraszamy na wieczór dla małżonków do podziemi Kościoła Gimnazj.
 7. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. W bazylice: od 17.00 do 18.00 spowiedź, o 18.00 Msza św. ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 8. W tym tygodniu będziemy przezywali 1 sobotę miesiąca. W sobotę, w Kościele Gimnazjalnym: o 7.30 różaniec, o 8.00 Msza św. ku czci Niepokalanego Serca NMP, a po Mszy nabożeństwo pierwszosobotnie; Od godz. 9.00 odwiedzimy swoich chorych z posługą sakramentalną.
 9. 2 marca w pierwszą sobotę, kolejny różaniec mężczyzn. Początek w Kościele św. Jadwigi Królowej o godz. 8.00 Msza św. i Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP i wyjście procesji różańcowej.
 10. Caritas Diecezji Pelplińskiej zachęca, aby całe rodziny i parafie zaangażowały się w akcję „Skarbonka miłosierdzia”. W tym roku nasza jałmużna wspiera remont i wyposażenie ochronki parafialnej dla dzieci w Gusap (diecezja Madang) w Papui Nowej Gwinei, gdzie posługę pełni pochodzący ze Skarszew ks. Michał Szulc (więcej informacji  na stronie Caritas Diecezji).
 11. W bieżącym roku Caritas Diecezji Pelplińskiej zbiera 1,5% podatku razem z Caritas Polska. Prosimy o przekazywanie 1,5% podatku dochodowego na rzecz Caritas Polska (która następnie przekaże je naszej diecezji). Numer KRS 0000198645. Zebrane środki zostaną przeznaczone na zakup łóżek rehabilitacyjnych.
 12. W sobotę – po Mszy św. wieczornej zapraszamy do adoracji Najświętszego Sakramentu oraz do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.
 13. 11 marca, w 31-tą rocznicę ustanowienia naszej fary Bazyliką, o godz. 18.00, w naszej bazylice, ks. biskup Ryszard Kasyna naszej młodzieży udzieli sakramentu bierzmowania. Spotkania dla kandydatów do bierzmowania z II roku formacji odbywać się będą w każdy piątek do 9 marca włącznie po drodze krzyżowej dla młodzieży o godz. 19.00. Obecność obowiązkowa!
 14. Od 4 do 6 marca odbędą się Szkolne Rekolekcje Wielkopostne dla Wszystkich Szkół Ponadpodstawowych w Chojnicach w godz. od 8.00 do 10.00 w Kościele pw. Matki Bożej Królowej Polski. Polecamy Waszej modlitwie to Ewangelizacyjne dzieło oraz naszą młodzież, aby ten czasy zaowocował w ich życiu.
 15. Jest do nabycia „Pielgrzym”.
 16. W tym tygodniu odszedł do wieczności: śp. Marek Gucwa, lat 48 z ul. Lichnowskiej. Wieczny odpoczynek…

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *