Ogłoszenia 25.12.2022 r.

ŻYCZENIA BISKUPA PELPLIŃSKIEGO RYSZARDA KASYNY

Umiłowani Diecezjanie, Siostry i Bracia!

Drodzy Kapłani!

W tych dniach Miłość szczególnie zagościła się w naszych domach. Przy wigilijnej wieczerzy podzieliliśmy się opłatkiem i składamy sobie wzajemnie życzenia. Dzieje się tak, albowiem Chrystus, dar Bożej Miłości, narodził się w ludzkim ciele, aby rodzić się nieustannie w nas.

Niech więc Bóg rzeczywiście się rodzi i narodzi – w życiu i w sercu każdego człowieka,
w ojczyźnie naszej i w Kościele Chrystusowym, w który wiarę w tym roku szczególnie wyznajemy. Niech Miłość się narodzi w naszych rodzinach i domach. Niech obecność Emmanuela będzie widoczna w świadectwie życia biskupów, kapłanów,  osób konsekrowanych oraz każdego z nas.

Dzisiaj, wpatrując się w nowonarodzonego i położonego na sianie Jezusa, myślimy o tych, którzy również nie mają domu: o mieszkańcach Ukrainy, o uchodźcach przed wojną,
o ludziach w kryzysie bezdomności, o wykluczonych ze swoich wspólnot, którzy znaleźli się na „marginesie społeczeństwa”. Niech nasza modlitwa i wyciągnięta dłoń sprawią,
aby wszyscy poczuli, że mają swoje miejsce i Kogoś, kto zawsze ich kocha.

Niech tym bożonarodzeniowym życzeniom towarzyszy Boże błogosławieństwo w całym Nowym 2023 Roku – w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego.

Wasz biskup + Ryszard Kasyna

Pelplin, dnia 25.12.2022 r.

ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE

Kochani Parafianie! Drodzy Goście!

Syn Boży przyjmuje ludzkie ciało, aby służyć człowiekowi i przywracać nadzieję tym, którzy ją utracili.

Życzymy Wam, aby Święta Bożego Narodzenia były czasem odnowy i umocnienia wiary, wzajemnej życzliwości i nadziei, która pozwala z optymizmem patrzeć w przyszłość! Życzymy, aby Chrystus, który jest Światłością świata, obdarowywał Was swoją łaską
i błogosławieństwem. Niech umacnia w czynieniu dobra i pomaga w „wydobywaniu dobra spod wszelkich nawarstwień zła, które jest w świecie i w człowieku”.

Życzymy Bożego pokoju w sercach, w rodzinach i we wszystkich ludzkich relacjach.

Błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia!

Życzą Duszpasterze

1. Aktualny numer naszej gazetki parafialnej jest wyłożony na balaskach. Zachęcamy do zapoznania się z jej treścią. Serdecznie Bóg zapłać za ofiary składane na jej druk.

2. W poniedziałek, 26 grudnia, przeżywamy święto św. Szczepana, pierwszego męczennika, msze św. wg porządku niedzielnego.

3. Od wtorku Msza św. o godz. 7.00 będzie w kościele gimnazjalnym aż do Środy popielcowe.

4. We wtorek po Mszy św. wieczornej spotkanie Domowników Boga.

5. W środę po Mszy św. wieczornej rozpocznie się nocna adoracja Najświętszego Sakramentu. Potrwa do czwartku do godz. 7.00. Modlimy się w intencji naszej ojczyzny, miasta, rodzin, kapłanów.

6. W piątek obchodzimy święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. Na ten dzień ksiądz Biskup udzielił dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

7. W sobotę o godz. 18.00 zapraszamy na Mszę św. połączoną z nabożeństwem dziękczynnym i przebłagalnym na zakończenie roku 2022.

8. W niedzielę, 1-go stycznia, obchodzimy uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi oraz Światowy Dzień Pokoju, msze św. wg porządku niedzielnego.

9 Możemy wesprzeć finansowo prace instalacyjne w Bazylice, również przez odpis podatkowy, czyniąc to do końca roku. Wzory odpisów zostały wyłożone na balaskach
i stoliku. Potrzebna jest każda złotówka. Składamy Bóg Zapłać tym, którzy już podjęli to działanie. Serdecznie dziękujemy.

10. Od wtorku rozpoczynamy czas wizyt duszpasterskich zwanych kolędami. Jako duszpasterze pragniemy po dwuletniej przerwie spowodowanej covidowymi obostrzeniami odwiedzić Was, drodzy Parafianie, aby poprzez wspólną modlitwę dziękować Panu Bogu ze otrzymane łaski i prosić o dalsze błogosławieństwo na 2023 rok. W naszej parafii kolędy rozpoczniemy we wtorek 27 grudnia, a zakończymy w czwartek 25 stycznia 2023 roku. W soboty kolędowanie będziemy rozpoczynali o godz. 14.00, w niedziele o 15.00, w pozostałe dni tygodnia o godz. 15.30. W razie niemożności przyjęcia „Kolędy” w wyznaczonym terminie, prosimy o kontakt telefoniczny z ks. Szymonem Gwardzikiem (tel. 667-225-312) w celu ustalenia dogodnego terminu. Plan kolęd został także umieszczony w gablocie ogłoszeń i stronie parafii.

11. Jest do nabycia nowy „Pielgrzym”.

12. W tym tygodniu odeszła do wieczności: śp. Ewa Synek, z ul. Szpitalnej. Wieczny odpoczynek…