Ogłoszenia 26.03.2023 r.

1. Aktualny numer naszej gazetki parafialnej jest wyłożony na balaskach. Zachęcamy do zapoznania się z jej treścią. Serdecznie Bóg zapłać za ofiary składane na jej druk.

2. Zapraszamy w Wielkim Poście w każdy piątek na nabożeństwo Drogi krzyżowej: w bazylice, po mszy św. o godz. 8.30. W kościele gimnazjalnym: 15.15, 17.00 dla dzieci, 19.00 dla młodzieży.

W niedzielę, natomiast, do bazyliki na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym na godz. 15.00.

3. We wtorek po Mszy św. wieczornej spotkanie osób chcących pogłębić swoją relację z Bogiem na wspólnocie „Domownicy Boga”.

4. Zapraszamy  w  wtorek i środę do uczestnictwa w publicznym  wyznaniu wiary pierwszej wspólnoty neokatechumenalnej o godzinie 18.45 w Bazylice.  Jest to wydarzenie nietypowe i szczególne. Neokatechumenat zaprasza. Może to jest dla Ciebie, od Boga zaproszenie.  Jeśli chcesz?

5. W środę po Mszy św. wieczornej rozpocznie się nocna adoracja Najświętszego Sakramentu. Potrwa do czwartku do godz. 8.00. Modlimy się w intencji naszej ojczyzny, miasta, rodzin, kapłanów, osób konsekrowanych.

6. Do czwartku, 30 marca, można w biurze parafialnym zgłaszać osoby, które kapłan odwiedzi z Komunią świętą z okazji Wielkanocy.

7. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca: w kościele gimnazjalnym: o 7.30 różaniec, o 8.00 Msza św. ku czci Niepokalanego Serca NMP, a po Mszy nabożeństwo pierwszo sobotnie. Od godz. 9.00 odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną. W tym dniu także kolejny różaniec mężczyzn. Początek w kościele Matki Boskiej Fatimskiej o godz. 8.30.

8. Droga krzyżowa ulicami naszego miasta w tym roku będzie  w Niedziela Palmową w 18 rocznicę śmierci św. Jana Pawła II. Rozpocznie się o godzinie 18.00 przed Bazyliki. Zapraszamy.

9. Zapraszamy młodzież, a w szczególny sposób kandydatów do bierzmowania do wyjazdu na diecezjalny Dzień Młodych w Kościerzynie, który odbędzie się w Niedzielę Palmową 2 kwietnia br. W programie m. in. Msza Św. pod przewodnictwem Ks. Bpa Ryszarda Kasyny, ciepły posiłek i koncert ewangelizacyjny zespołu TAU. Koszt wyjazdu to 40 zł. Zapisy do 30 marca w zakrystii po każdej Mszy św. i biurze parafialnym w godzinach urzędowania.

10.Bierzmowanie +” (plus), to kurs przygotowujący do przyjęcia Sakramentu bierzmowania. Zaproszenie skierowane jest do osób, które z różnych powodów nie mogły przystąpić do tego Sakramentu w wyznaczonym czasie. Zapisywać się można w biurze parafialnym do 16-go kwietnia.

11. Jest do nabycia „Pielgrzym”.

12. W tym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Irena Bronka l.69, z ul. Młyńskiej, śp. Edmund Wegner, l. 82, z ul. Parkowej, śp. Czesław Kasprowicz, l. 74, zamieszkały ostatnio w Debrznie. Wieczny odpoczynek…

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *