OGŁOSZENIA 26. 05. 2024 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 26. 05. 2024 r.

 1. Aktualny numer naszej gazetki parafialnej jest wyłożony na balaskach. Zachęcamy
  do zapoznania się z jej treścią. Serdecznie Bóg zapłać za ofiary składane na jej druk.
 2. Od soboty zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe, czyli wspólną modlitwę litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Od poniedziałku do soboty z Mszą św. o godz. 18.00, w niedzielę, z Mszą św.
  o godz. 12.00.
 3. We wtorek po Mszy św. wieczornej spotkanie wspólnoty „Domownicy Boga”.
 4. W środę po wieczornej Mszy św. zapraszamy na nocną adoracje do kościoła gimnazjalnego.
 5. W czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa. Prosimy, aby już dzisiaj pomyśleć
  o przygotowaniu poszczególnych ołtarzy oraz swoich domowych okien na przejście Pana Jezusa ulicami naszej parafii. Msze św. w tym dniu w Bazylice o godz. 9.00, po zakończeniu procesji oraz
  o godz. 19.00, a w Kościele Gimnazjalnym o godz. 7.30 i 16.00. Procesja Bożego Ciała wyruszy po zakończeniu Mszy św. o godz. 9.00.
 6. Zapraszamy dziewczynki, które chciałyby sypać kwiaty podczas procesji Bożego Ciała przed Najświętszym Sakramentem. Próba w środę o godz. 17.30 przed Bazyliką. Kwiaty do prószenia prosimy przynosić do zakrystii.
 7. Zapraszamy do uczestnictwa w Oktawie Bożego Ciała. Msza św. z procesją z Najświętszym Sakramentem wokół Bazyliki w łączności z Mszą św. wieczorną o godz. 18.00.
 8. We wtorek (28.05) obchodzimy liturgiczne wspomnienie bł. Stefana Wyszyńskiego, biskupa. Mamy relikwie ks. Prymasa. Będą w tym dniu wystawione i po Mszy św. będzie możliwość oddania im czci. 29 października 1961 roku, Chojnice nawiedził Prymas Tysiąclecia, błogosławiony kardynał Stefan Wyszyński w związku z peregrynacją obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej. Pierwszy raz był w Chojnicach przed internowaniem, wiosną 1953 roku. Tablice umieszczone w Bazylice przed laty – o tym mam przypominają.
 1. 17 czerwca odbędzie się Diecezjalne Spotkanie Młodych „Przystań – Warsztaty dla Duszy”
  w Pelplinie pt. „Słuchaj i Żyj”. Zapisy w zakrystii i biurze parafialnym, w szczególny sposób do tego wyjazdu jest zaproszona młodzieży przygotowująca się do sakramentu bierzmowania.
 2. W niedzielę 23 czerwca w Fosie Miejskiej odbędzie się festyn parafialny. Czeka nas wiele niespodzianek oraz atrakcji. Całość spotkania poprowadzi profesjonalny wodzirej, a gościem specjalnym będzie piosenkarka Magdalena Steczkowska. Podczas festynu będzie tzw. „fanciarnia”, gdzie będziemy losować poszczególne fanty. Zwracamy się z uprzejmą prośbą o włączenie się
  w przygotowanie nowych fantów, które można przynosić do zakrystii lub biura parafialnego. Nie przynosimy używanych rzeczy. Jednocześnie już dziś zapraszamy do wspólnego świętowania.
 3. Organizujemy kolonie dla dzieci i młodzieży w Ostrzycach na Kaszubach w terminie od 16 do 20 lipca koszt tych kolonii to 800 zł pozostała część zostanie opłacona przez parafię. Prosimy zgłaszać chętne osoby do ks. Karol. 
 4. Zapraszamy do udziału w pielgrzymkach na Jasną Górę. 24 i 25 lipca odbędzie się pielgrzymka motocyklowa. Zainteresowanych prosimy o kontakt z ks. Karolem Misiurskim (tel. 513 646 230) lub ks. Januszem Chyłą (tel. 604 411 838). 31 lipca rozpocznie się pielgrzymka piesza. Informacje i zapisy u ks. Mateusza Pryczkowskiego (tel. 690 521 561). 7 sierpnia rozpocznie się pielgrzymka rowerowa. Informacje i zapisy u p. Andrzeja Oleszczuka (tel. 694 248 748). Pielgrzymka piesza i rowerowa zakończy się 13 sierpnia.
 5. Jako współorganizatorzy corocznego festiwalu piosenki religijnej CREDO zapraszamy do udziału solistów, duety, zespoły wokalne. Festiwal odbędzie się 7 czerwca 2024 ( piątek) – godz. 10.30 – Amfiteatr-Fosa Miejska (w razie niepogody Bazylika Mniejsza w Chojnicach).
 6. W sobotę – po Mszy św. wieczornej zapraszamy do adoracji Najświętszego Sakramentu oraz do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Serdecznie dziękujemy Rycerzom Kolumba za posługę przed Najświętszym Sakramentem oraz za zamykanie kościoła po zakończonej adoracji.
 7. W Sobotę przypada 1 sobota miesiąca o 8:00 zapraszamy do Kocioła gimnazjalnego na nabożeństwo pierwszo sobotnie. Od godz. 9:00 odwiedzimy naszych chorych z Komunią świętą.
 8. Jest do nabycia nowy numer czasopisma diecezjalnego „Pielgrzym”,  a w nim min. nowo wyświęceni kapłani naszej diecezji.
 9. W tym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Bernadeta Lizakowska z ul. Widokowej, śp. Cecylia Cupa z ul. Prochowej, śp. Lidia Falk z ul. Strzeleckiej, Danuta Piernicka z al. Brzozowej

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *