Ogłoszenia 27.11.2022 r.

1. Aktualny numer naszej gazetki parafialnej jest wyłożony na balaskach. Zachęcamy do zapoznania się z jej treścią. Serdecznie Bóg zapłać za ofiary składane na jej druk.

2. Rozpoczynamy Adwent, czas przygotowania do powtórnego przyjścia Jezusa Chrystusa oraz świąt Bożego Narodzenia. Zapraszamy do wspólnej modlitwy na roratach o godz. 6.00 w bazylice oraz do śpiewania o godz. 5.40 Godzinek ku czci Najświętszej Maryi Panny, które zaczniemy śpiewać od wtorku. Po roratach nauka roratnia, szczególnie zapraszamy dzieci.

3. Stowarzyszenie Rodzina Kolpinga zaprasza po roratach wszystkie dzieci na śniadania i kakao do podziemi kościoła gimnazjalnego. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 9.00, 10.00 i 10.30  Stowarzyszenie będzie sprzedawało wieńce adwentowe. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na dofinansowanie śniadań. Jeżeli ktoś chciałby wesprzeć materialnie tegoroczne śniadania dla dzieci może skontaktować się z ks. Dominikiem.

4. Informujemy, że od poniedziałku msza św. o 8.30 sprawowana będzie na stałe w bazylice.

5. We wtorek po Mszy św. wieczornej spotkanie Domowników Boga.

6. Franciszkanie Maryi i Domownicy Boga zapraszają  w środę na 17.30 do kościoła gimnazjalnego na różaniec za miasto, rodziny, kapłanów, osoby konsekrowane.

7. W środę po Mszy św. wieczornej rozpocznie się nocna adoracja Najświętszego Sakramentu. Potrwa do czwartku do godz. 8.00. Modlimy się w intencji naszej ojczyzny, miasta, rodzin, kapłanów, osoby konsekrowane.

8. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca:
a) w czwartek, w kościele gimnazjalnym od godz. 9.00 do 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu, a od godz. 17.00 do 18.00 możliwość skorzystania z sakramentu pokuty
i pojednania. Po Mszy o godz. 18.00 spotkanie dla Róż Różańcowych;
b) w piątek, w kościele gimnazjalnym: od 17.00 do 18.00 spowiedź, o 18.00 Msza św. ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa;
c) w sobotę, w kościele gimnazjalnym: o 7.30 różaniec, o 8.00 Msza św. ku czci Niepokalanego Serca NMP, po niej nabożeństwo pierwszosobotnie.
Od godz. 9.00 odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną.
Tego dnia również Różaniec Mężczyzn początek o godz. 8.00 w kościele gimnazjalnym.

9. W gablocie ogłoszeń wywieszone zostały terminy spotkań w grupach dla kandydatów do bierzmowania. Prosimy o zapoznanie się z nimi. 

10. Pan organista roznosi opłatki wigilijne do naszych domów. Plan ulic na najbliższy tydzień został umieszczony na tablicy ogłoszeń. Przypominamy, że z ramienia naszej parafii tylko p. Przemek roznosi opłatki, pozostałe osoby nie są uprawnione by robić to w imieniu naszej parafii.

11. W sobotę 3 grudnia w godzinach od 10 do 13 odbędą się kolejne warsztaty papiernicze dla uczniów z klas 3-8…temat spotkania: świąteczny prezent. Informacje i zapisy u p.Asi Orlikowskiej (663 396 261)

12. Młodzież naszej parafii, w tym ministranci i schola, w niedzielę 4 grudnia zapraszają do nabycia po Mszy św. o 9.00, 10.00, 10.30, 11.15, 12.00 wykonanych własnoręcznie figurek Dzieciątka Jezus, które możemy umieścić na wigilijnym stole, bądź w szopce betlejemskiej przy choince, w komplecie jest sianko pod obrus wigilijny.

13. Stowarzyszenie Rodziny Kolpinga, zaprasza do wzięcia udziału w akcji świątecznej „Napełnij worek świętego Mikołaj”, która ma na celu wspomóc osoby potrzebujące, starsze i samotne. W poprzednich latach akcja cieszyła się pięknymi owocami wśród najbardziej potrzebujących, dlatego i w tym roku pragniemy podjąć się realizacji tego zadania. Z koszyka na balaskach można zabrać przygotowane woreczki na których zostały wypisane produkty, które należy dostarczyć do 4 grudnia do zakrystii lub biura parafialnego.

14. Serdecznie zapraszamy młodych ludzi naszej Diecezji w wieku od 18 do 35 lat, na Europejskie Spotkanie Młodych Taize, które w tym roku odbędzie się w Rostocku od 28. 12. 2022 do 01. 01. 2023. Pozostałe informacje na stronie parafii i u ks. Dominika.

15. Serdecznie zapraszamy na 8 dniową pielgrzymkę do Portugalii i Hiszpanii, która odbędzie się od 05 do 12 lipca 2023. Pozostałe informacje na stronie parafii, w gablocie ogłoszeń i u ks. Dominika.

16. Jest do nabycia nowy „Pielgrzym”.

17. W tym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Bernard Niesłony, lat 69, z ul. Pocztowej, śp. Anna Klaina, lat 85, z ul. Dworcowej, śp. Helena Szyszka, lat 75z ul. Działkowej, śp. Maria Januszewska, z ul. Koszarowej, śp. Stanisław Bruski, z ul. Derdowskiego. Wieczny odpoczynek….

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *