OGŁOSZENIA 28. 04. 2024 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 28. 04. 2024 r.
 
Aktualny numer naszej gazetki parafialnej jest wyłożony na balaskach. Zachęcamy  do zapoznania się z jej treścią. Serdecznie Bóg zapłać za ofiary składane na jej druk.
We wtorek po Mszy św. wieczornej spotkanie osób chcących pogłębić swoją relację z Bogiem na wspólnocie „Domownicy Boga”.
Od środy rozpoczynamy maj. Miesiąc ten szczególnie poświęcony jest Maryi. Zapraszamy zatem na nabożeństwa majowe. W dni powszednie będą odprawiane przed Mszą św. o godz. 18.00  a w niedzielę po Mszy św. o godz. 12.00
W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca:
a) w czwartek, w bazylice od godz. 9.00 do 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu, a od godz. 17.00 do 18.00 możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Po Mszy o godz. 18.00 spotkanie dla Róż Różańcowych oraz młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.
b) w piątek 3 maja uroczystość Matki Bożej Królowej Polski, porządek mszy świętych jak w niedzielę. 
c) w sobotę, w kościele gimnazjalnym: o 7.30 różaniec, o 8.00 Msza św. ku czci Niepokalanego Serca NMP, a po Mszy nabożeństwo pierwszosobotnie; w tym dniu także różaniec mężczyzn. Początek w kościele Chrystusa Króla Msza św. o 8:30.
Od godz. 9.00 odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną.
Wspólnota Neokatechumenatu zaprasza na katechezy dla młodzieży i dorosłych w poniedziałki i czwartki po Mszy św. wieczornej.
W piątek o godz. 19.30 w małym kościele parafii MBKP odbędzie się premiera koncertu pt. „Historia Maryi” w wykonaniu Zespołu 3+1.
Jak co roku zapraszamy na pieszą pielgrzymkę z Chojnic do Wiela na uroczystości odpustowe na Kalwarii Wielewskiej. Pielgrzymka rozpoczyna się 11 maja, w sobotę. Wyruszymy o  godz. 4:00 spod Bazylik Chojnickiej. Po przyjściu do Wiela będzie dla nas Msza Św. o godz. 13:00.  Powrót z pielgrzymki we własnym zakresie.
W sobotę – po Mszy św. wieczornej zapraszamy do adoracji Najświętszego Sakramentu oraz do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.
10. Jest do nabycia nowy numer czasopisma diecezjalnego „Pielgrzym”.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *