Ogłoszenia 28.05.2023 r.

1. Aktualny numer naszej gazetki parafialnej jest wyłożony na balaskach. Zachęcamy do zapoznania się z jej treścią. Serdecznie Bóg zapłać za ofiary składane na jej druk.

2. W miesiącu maju zapraszamy na nabożeństwa majowe. W dni powszednie są odprawiane po Mszy św. o godz. 18.00  a w niedzielę po Mszy św. o godz. 12.00.

3. Dzisiaj w parafii Matki Boskiej Częstochowskiej w Charzykowach odbędzie się koncert charytatywny kwartetu wokalno – instrumentalnego na rzecz Hospicjum „Aniołowo”. W repertuarze utwory o Bożym Miłosierdziu oparte o fragmenty z Dzienniczka
św. s.  Faustyny.

4. Jutro w poniedziałek święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. Zapraszamy do udziału w liturgii. O godzinie 10.00 dodatkowa Msza św. z udziałem Wspólnoty Szkół Katolickich Zapraszamy.

5. We wtorek po Mszy św. wieczornej spotkanie wspólnoty „Domownicy Boga”.

6. W środę po Mszy św. wieczornej rozpocznie się nocna adoracja Najświętszego Sakramentu. Potrwa do czwartku do godz. 8.00. Modlimy się w intencji naszej ojczyzny, miasta, rodzin, kapłanów.

7. Od czwartku zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe, czyli wspólną modlitwę litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Od poniedziałku do soboty z Msza św. o godz. 18.00, w niedzielę, z Mszą św. o godz. 12.00.

8. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca:

a) w czwartek, w bazylice od godz. 9.00 do 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu, a od godz. 17.00 do 18.00 możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Po Mszy o godz. 18.00 spotkanie dla Róż Różańcowych;

b) w piątek, w bazylice: od 17.00 do 18.00 spowiedź, o 18.00 Msza św. ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa;

c) w sobotę, w kościele gimnazjalnym: o 7.30 różaniec, o 8.00 Msza św. ku czci Niepokalanego Serca NMP, a po Mszy nabożeństwo pierwszo sobotnie. Od godz. 9.00 odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną.

Tego dnia kolejny Różaniec Mężczyzn rozpoczyna się w kościele gimnazjalnym o godz. 8.00.

9. Zespół Szkół  w Chojnicach zaprasza absolwentów  Liceum Ogólnokształcącego im. Filomatów Chojnickich oraz Technikum im. Stefana Bieszka  na uroczysty zjazd z okazji 400-lecia istnienia szkoły który odbędzie się w dniach 9,10,11 czerwca 2023 r. 

W programie zjazdu m. in. : Spotkanie absolwentów wszystkich roczników w sobotę 10 czerwca 2023 r. o godz. 11.00 w budynku szkoły przy ulicy Nowe Miasto.  W niedzielę 11 czerwca o godz. 12.00 zapraszamy do udziału w Mszy Św. w intencji absolwentów, pracowników i uczniów Zespołu Szkół w Chojnicach w chojnickiej Bazylice Mniejszej. Po zakończeniu mszy nastąpi odsłonięcie pamiątkowego obelisku upamiętniającego 400-lecie istnienia szkoły.

10. „Zaplanuj pielgrzymkę marzeń”, zapraszamy do zapoznania się z ofertami pielgrzymek zagranicznych biura pielgrzymkowego N-Adventures na naszej stronie parafialnej oraz parafialnym profilu Facebook.

11. Jest do nabycia nowy „Pielgrzym”.

12. W tym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Alicja Jurgawka, lat 82, z ul. Piłsudskiego, śp. Roman Tryba, lat 71, z il. Ogrodowej, śp. Henryk Kiedrowicz, śp. Bożena Wenderska

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *