Ogłoszenia 29.01.2023 r.

1. Aktualny numer naszej gazetki parafialnej jest wyłożony na balaskach. Zachęcamy do zapoznania się z jej treścią. Serdecznie Bóg zapłać za ofiary składane na jej druk.

2. Dziękuję wszystkim za modlitwę i obecność na pogrzebie mojej siostry, śp. Teresy. Bóg zapłać – ks. Proboszcz.

3. Serdecznie dziękujemy za wspólnie przeżyty czas odwiedzin duszpasterskich, tzw. „kolęd”. Było nam bardzo miło spotkać się z Wami, wspólnie się modlić i porozmawiać. Bóg zapłać za ofiary składane  na instalacje w Bazylice, podczas tych odwiedzin.

4. We wtorek w 103 rocznicę powrotu Chojnic do Ojczyzny zapraszamy na godz. 11:00do Bazyliki na Mszę Świętą w intencji Ojczyzny i miasta.

Tego samego dnia po Mszy św. wieczornej spotkanie Domowników Boga.

5. W czwartek obchodzimy święto Ofiarowania Pańskiego, to Dzień Życia Konsekrowanego, czyli osób żyjących w Kościele według Rad ewangelicznych: zakonnic, zakonników, członków instytutów świeckich, dziewic i wdów konsekrowanych. Pamiętajmy
o nich w modlitwie, szczególnie o tych mieszkających pośród nas i z nami w naszych mieście.

6. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca:
a) w czwartek, w kościele gimnazjalnym od godz. 9.00 do 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu, a od godz. 17.00 do 18.00 możliwość skorzystania z sakramentu pokuty
i pojednania. Po Mszy o godz. 18.00 spotkanie dla Róż Różańcowych;
b) w piątek, w bazylice: od 17.00 do 18.00 spowiedź, o 18.00 Msza św. ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa;
c) w sobotę, w kościele gimnazjalnym: o 7.30 różaniec, o 8.00 Msza św. ku czci Niepokalanego Serca NMP, a po Mszy o godz. 8.30 nabożeństwo pierwszosobotnie;
Tego dnia również Różaniec mężczyzn, początek o 8.00 w kościele Jezusa Miłosiernego. Od godz. 9.00 odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną.

7. W dniach 24-26 lutego w Białogórze odbędą się Rekolekcje sprzyjające wzmacnianiu więzi małżeńskiej. Więcej informacji na stronie naszej parafii i gablocie ogłoszeń.

8. W dniach 22-24 lutego, odbędą się Rekolekcje halowe dla młodzieży szkół ponadpodstawowych. Otaczajmy już dzisiaj to dzieło Boże naszą modlitwą.

9. 11 marca, w 30-tą rocznicę ustanowienia naszej fary Bazyliką, o godz. 18.00, w naszej bazylice, ks. biskup Arkadiusz Okroj naszej młodzieży udzieli sakramentu bierzmowania.

10. W gablocie ogłoszeń wywieszone zostały terminy spotkań w grupach dla kandydatów do bierzmowania na miesiąc luty. Prosimy o zapoznanie się z nimi.

11. Jest do nabycia „Pielgrzym”.

12. W tym tygodniu odeszła do wieczności: śp. Urszula Steinke, z ul. Młyńskiej, lat 98.  Wieczny odpoczynek…

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *