Ogłoszenia 30.04.2023 r.

1. Aktualny numer naszej gazetki parafialnej jest wyłożony na balaskach. Zachęcamy do zapoznania się z jej treścią. Serdecznie Bóg zapłać za ofiary składane na jej druk.

2. Zapraszamy do adoracji Najświętszego Sakramentu, która jest w każdą sobotę miesiąca. Rozpoczyna się zaraz po Mszy św. wieczornej i trwa ok. godziny. Podczas tej modlitwy jest obecny w konfesjonale kapłan, u którego można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania. Niech ten czas będzie dla nas przygotowaniem do przeżywania niedzieli.

3. Od dzisiaj nasza parafia rozpoczęła peregrynację ikony św. Józefa w wizerunku z Oratorium św. Józefa w Montrealu, wizerunku ojca i opiekuna Najświętszej Maryi Panny i Jezusa. To szczególnie ważne akcent dla Rycerzy Kolumba, których posłaniem jest budowa szczęśliwych małżeństw i katolickich rodzin.

W poniedziałek zapraszamy na Majówkowy rajd rowerowy ze św. Józefem do Zamartego. Zbiórka o godz. 9.45  na placu przy Bazylice, 10.00 startujemy, żeby o godz. 11.30 w sanktuarium w Zamartem wspólnie modlić się na Mszy św. Zakończenie rajdu w Bazylice ok. 14.00. Zapisy u p. Piotra Czapiewskiego (530 488 163) i ks. Szymona (667- 225- 312).

Tego dnia zapraszamy także do bazyliki na 17:30, na wspólny różaniec ze św. Józefem. Następnie na Mszę św. o godz. 18.00 i akt zawierzenia św. Józefowi.

Od wtorku do piątku o godz. 17.45 – Litania do św. Józefa, 18.00 – Msza św. Po Mszy św. akt zawierzenia św. Józefowi. W sobotę zakończymy peregrynację ikony na Mszy św. o godz. 8.30. W trakcie peregrynacji Ikony św. Józefa po każdej Mszy będzie możliwość zakupu modlitewnika z modlitwami do św. Józefa.

Niedościgniony wzór św. Józefa niech będzie dla nas codzienną inspiracją w naszym powołaniu do małżeństwa i ojcostwa.

4. Od jutra rozpoczynamy maj. Miesiąc ten szczególnie poświęcony jest Maryi. Zapraszamy zatem na nabożeństwa majowe. W dni powszednie będą odprawiane po Mszy św. o godz. 18.00  a w niedzielę po Mszy św. o godz. 12.00

5. We wtorek po Mszy św. wieczornej spotkanie osób chcących pogłębić swoją relację z Bogiem na wspólnocie „Domownicy Boga”.

6. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca:
a) w czwartek, w bazylice od godz. 9.00 do 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu, a od godz. 17.00 do 18.00 możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Po Mszy o godz. 18.00 spotkanie dla Róż Różańcowych;
b) w piątek, bazylice: od 17.00 do 18.00 spowiedź, o 18.00 Msza św. ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa;
c) w sobotę, w kościele gimnazjalnym: o 7.30 różaniec, o 8.00 Msza św. ku czci Niepokalanego Serca NMP, a po Mszy nabożeństwo pierwszosobotnie;
Od godz. 9.00 odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną. Tego dnia Różaniec Mężczyzn, rozpocznie się w parafii Chrystusa Króla w Chojnicach o godz. 8.30.

7. Stowarzyszenie Muzykaliturgiczna.pl z siedzibą w Gdańsku organizuje w Chojnicach weekendowe wokalne warsztaty muzyki liturgicznej „Ars Canendi”. Wydarzenie będzie miało charakter cykliczny i odbędzie się przy parafii MB Fatimskiej w dniach 12-14 maja. Zaproszenie kierowane jest do wszystkich powyżej 12 roku życia. Do ich przeprowadzenia zostali zaproszeni świetni fachowcy: Natalia Kurzak i Michał Rajewski. Zwieńczeniem warsztatów będzie oprawa Mszy św. w niedzielę 14 maja o godz. 14.00 w naszej bazylice. Szczegóły na stronie muzykaliturgiczna.pl i na plakacie w parafialnej gablocie.

8. Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Pelplińskiej zaprasza młodzież męską do udziału w dniach skupienia, które odbędą się w dniach od 26 do 28 maja 2023 roku w gmachu WSD. Ta forma skupienia ma być pomocą dla młodych (uczniów szkół średnich, maturzystów i studentów) w rozeznaniu ich drogi. Formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stronie www.seminariumpelplin.pl. Więcej informacji na plakacie w gablocie, stronie parafii i stronie seminarium.

9. Rocznica 1. Komunii Świętej dla klas 4-tych będzie w poniedziałek 15.05.o godz 18.00.

10. Zapraszamy wszystkich chętnych do śpiewania w naszym chórze parafialnym. Próby odbywają się w poniedziałki i czwartki od godz.18:45 w salce parafialnej.

11. Jest do nabycia nowy „Pielgrzym”.

12. W tym tygodniu odszedł do wieczności: śp. Adam Graś, lat 70, z ul. Łanowej. Wieczny odpoczynek….

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *